Ультиматуми Трампа можуть посилити економічні труднощі в Росії - The Telegraph.

Експерти вважають, що новий президент США посилить тиск на Москву, висунувши категоричні вимоги щодо завершення військових дій в Україні.

На тлі триваючого військового конфлікту в Україні росія стикається з наростаючими економічними труднощами, що значно послаблює її позиції на світовій арені. Ситуацію погіршує прихід до влади в США Дональда Трампа, який хоч і неодноразово висловлювався про наміри завершити війну в Україні, може поставити ультиматум москві, що вдарить по економічному потенціалу рф.

Цю інформацію подає видання The Telegraph.

Після того, як Дональд Трамп виграв вибори в 2016 році, в Кремлі сподівалися на певне полегшення зовнішньої політики США, що викликало оптимістичні очікування. Проте під час свого президентства Трамп запровадив більше 40 санкційних пакетів проти Росії, суттєво збільшивши економічний тиск на країну.

Ці дії охоплювали введення обмежень на використання західних технологій, удари по важливим галузям, таким як енергетика та фінансовий сектор, а також ізоляцію певних банків і компаній. Як наслідок, російська економіка потрапила в глибоку кризу: експорт нафти зменшився вдвічі, а бюджетні надходження не здатні покрити військові витрати, які становлять до 10% від валового внутрішнього продукту.

З наближенням нових президентських виборів у Сполучених Штатах Кремль сподівався на можливість дестабілізувати американську демократію, що могло б ослабити позиції Вашингтона на світовій арені. Проте цього не відбулося. Досягнення Трампа в зміцненні економічної потужності США та його рішучий підхід до міжнародних відносин створюють нові виклики для Москви.

Політичний аналітик Антон Барбашин з Riddle Russia зазначає, що позиція Трампа не залишає сумнівів: якщо росія спробує затягнути конфлікт, економічні заходи будуть посилені, а санкційна політика посилиться.

За його словами, у кремлі очікують, що Трамп поставить ультиматуми і Києву, і москві. Наприклад, якщо український президент Володимир Зеленський не погодиться на мирні умови, США припинять усю військову допомогу; якщо ж путін не буде поступливим, Вашингтон посилить військову допомогу і почне "килимові бомбардування російської економіки".

Експерти вважають, що якщо Трамп знову займе президентське крісло, тиск на Росію лише посилиться. Новий президент може висунути суворі умови як для Москви, так і для Києва, прагнучи до якнайшвидшого завершення конфлікту на вигідних для США умовах. Це створює перед Кремлем непростий вибір: продовжувати війну на фоні зростаючої міжнародної ізоляції чи погодитися на компроміси в рамках мирних переговорів.

#бюджет #Дональд Трамп #Нафта #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Володимир Зеленський #Енергетична галузь #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Банк #Експорт #Кремль (фортифікаційна споруда) #Демократія #Вашингтон, округ Колумбія #Валовий внутрішній продукт #Російська мова #Політика #Білий дім #2010 Президентські вибори в Україні #Збройний конфлікт #Президентські вибори 2016 року в США #Бомбардування #Ультиматум

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Китай планує випустити безпрецедентну кількість облігацій у 2025 році з метою стимулювання економічного розвитку.
Зовнішні інвестиції в 2025 році, нові можливості для японських капіталовкладень та партнерство між українськими та японськими підприємствами: результати візиту української урядової делегації до Японії.
Ринкові реакції вказують на зростаючий оптимізм щодо можливого завершення конфлікту в Україні, згідно з оглядом Національного банку України.
Теги