Уникає прийняття складних рішень? Чому Зеленський не затверджує законопроект щодо збільшення податкових ставок?

Існує інший шлях, окрім підвищення податків, для фінансування потреб воюючої країни.

Збільшення податкових ставок та зменшення соціальних витрат завжди викликають негативну реакцію у політичних колах. Отже, президент Володимир Зеленський, ймовірно, намагатиметься уникати підписання рішень, ухвалених Верховною Радою, які негативно впливають на фінансове становище звичайних українців.

Цю інформацію озвучив керівник Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин під час ефіру на YouTube-каналі Telegraf UA. Він також детально пояснив, як заморожені західними країнами російські активи впливають на ситуацію.

-- Правильно говорять, що американець голосує залежно від вартості галона бензину на найближчій заправці. Будь-який громадянин в демократичній країні голосує своїм гаманцем, якщо йому добре. Якщо у нього ростуть доходи, то йому плювати, що робить на зовнішньополітичній арені та чи інша політична сила, -- каже економіст.

Згідно з поясненнями фахівця, збільшення податків є вкрай неприємним кроком, що викликає значне невдоволення серед населення.

-- Що є альтернативою підняттю податків в країні, яка воює? Макрофінансова і воєнно-технічна допомога партнерів. Тобто, основний висновок: доки нам будуть активно давати гроші -- президент буде уникати політично важких рішень, -- вважає Олег Пендзин.

Він підкреслив, як швидко українське суспільство залишило позаду питання економічного бронювання від мобілізації.

У наступному році нам надають кредит у розмірі 50 мільярдів доларів, який буде погашено за рахунок доходів від заморожених російських активів. Це створює фінансову основу для покриття соціальних витрат та частини витрат на оборону. З появою нових формальних джерел фінансування постає питання: хто буде змушувати населення та економіку, впроваджуючи зазвичай непопулярні рішення? Економічне бронювання викликало неоднозначну реакцію серед військових, а підвищення податків стало неприємним сюрпризом для бізнесу.

Тому доки буде вимальовуватися розуміння того, як будуть фінансувати соціальні статті на наступний рік -- доти жодних непопулярних рішень від президента ми чекати не будемо, -- підсумував керівник Економічного дискусійного клубу.

Нагадуємо, що 22 жовтня Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про надання Україні кредиту в розмірі 35 мільярдів євро, використовуючи заморожені активи Росії.

#кредит #Економіст #Податок #Економіка #Президент (державна посада) #Мобілізація #Українці #Володимир Зеленський #Бізнес #Євро #Суспільство #Броня #Військовослужбовці #Американці #Рада Європейського Союзу

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги