Уряд надав дозвіл "Укренерго" здійснювати закупівлю електроенергії у "Енергоатома" шляхом проведення спеціальних аукціонів.

Новий підхід повинен забезпечити більш передбачуване формування тарифів на передачу електроенергії та допомогти зупинити їхнє зростання для підприємств.

НЕК "Укренерго" отримає можливість придбавати електричну енергію у НАЕК "Енергоатом" через спеціально організовані аукціони в рамках двосторонніх угод.

Цю інформацію оприлюднила прес-служба Міністерства економічного розвитку, екології та аграрної політики.

"Це створить можливість зробити частину тарифу на електропередачу більш стабільною, що, в свою чергу, дасть підстави для зменшення темпів зростання цього тарифу," - зазначено в повідомленні.

Уряд ухвалив необхідні корективи до регламенту проведення електронних аукціонів для реалізації електроенергії за двосторонніми угодами.

Відповідно до нових норм, НАЕК "Енергоатом" реалізуватиме електричну енергію для НЕК "Укренерго", включаючи покриття технологічних втрат, за прогнозованою вартістю, яка визначатиметься на основі середньозважених ринкових даних, а не з урахуванням короткострокових цінових змін.

"Це сприятиме зниженню витрат на тарифах за передачу електроенергії, що безпосередньо позначиться на остаточній вартості для всіх непобутових споживачів", - зазначили в Міністерстві економіки.

За даними пресслужби, фактично рішення створює більш стабільну та зрозумілу модель ціноутворення для непобутових споживачів в частині тарифу на передачу електроенергії. Підприємства отримають можливість планувати свою собівартість без різких тарифних стрибків.

Продаж електроенергії для потреб НЕК "Укренерго" здійснюватиметься через спеціальні короткострокові електронні сесії з можливістю застосування знижки 30% від середньозваженої ринкової ціни.

Механізм функціонуватиме лише під час дії воєнного стану і не вимагатиме додаткових витрат з державного бюджету.

Фон. Раніше Mind інформував, що внаслідок атак з боку Росії два регіони залишилися частково без електропостачання. Аварійні відключення також були введені в ряді областей.

#Електрична енергія #Економіка #Бізнес #Ціна #Споживач #Модель #Державний бюджет #Аукціон #Сільське господарство #Природне середовище #Національна енергетична компанія «Укренерго» #Чистий D

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Віктор Андрусів: У Росії вже з'явилася тінь нового Пригожина, або Путін обирає найгірший варіант розвитку подій -- Блоги
"Обидва прагнуть до компромісу": Трамп повідомив про готовність Зеленського та Путіна до перемовин.
Reuters: Японія наклала заборону на експорт авіапального до Росії, навіть якщо постачання здійснюються через треті країни | Основні новини України
Теги