Уряд ухвалив нові регламенти для торговельної діяльності — які зміни відбудуться після закінчення воєнного стану?

Кабінет міністрів затвердив нові правила торговельного обслуговування населення, які посилять захист споживача, зокрема й у сфері мережевої торгівлі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство економіки.

Відзначається, що нові норми вступлять в силу після закінчення воєнного стану, коли повністю запрацює оновлений законодавчий акт, присвячений захисту прав споживачів.

"Нові правила ефективно захистять права споживачів і водночас стимулюватимуть розвиток бізнесу, сприятимуть чесній конкуренції та допомагатимуть у запобіганні корупційним ризикам. Значна увага була приділена питанням безбар'єрного середовища, забезпечуючи легкий доступ для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп до торгових закладів і закладів громадського харчування. Також було враховано створення комфортних умов праці для працівників у сфері торгівлі," - зазначила заступник міністра економіки Тетяна Бережна.

Оновлені правила включають не лише вдосконалені положення існуючих норм, а й нові вимоги, які стосуються забезпечення доступності магазинів і закладів харчування для осіб з інвалідністю. Серед таких вимог - наявність пандусів, спеціально відведених місць для паркування, а також можливість отримання допомоги від продавців. Крім того, пересувні торгові точки повинні бути розташовані так, щоб не перешкоджати доступу людей з інвалідністю до транспорту та інших об'єктів.

Вот и правила:

* Розширюються можливості споживачів у доступі до інформації про товари та продавців у цифровому вигляді. Конкретно, користувачі зможуть отримувати цю інформацію, просто відсканувавши QR-код, розміщений у спеціальному місці для споживачів. У разі потреби, покупець має право запросити інформацію у друкованому вигляді.

* Підвищують ефективність організації комерційної діяльності та виробництва в магазинах. Наприклад, передбачають створення спеціальних зон або кімнат у торгових точках для зберігання особистих речей співробітників.

* Визначаються вимоги щодо застосування вимірювальних пристроїв (наприклад, ваг), які повинні бути точними та відповідати нормам законодавства у сфері метрології та метрологічної практики.

* Визначають вимоги до компаній, які займаються мережевою торгівлею - вони повинні мати складські приміщення та продавати товари через своїх агентів або доставляти їх покупцям. Інтернет-магазини мають надавати повну інформацію про товар та продавця.

* Чітко регламентують здійснення оптової торгівлі, зокрема, й через інтернет-магазини.

* Заборонено реалізовувати продукцію, що нагадує їжу, але не призначена для споживання (наприклад, іграшки у формі фруктів), оскільки це може становити ризик, особливо для дітей.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, була створена оновлена версія закону "Про захист прав споживачів". Ця ініціатива має на меті адаптацію національного законодавства до стандартів Європейського Союзу та узгодження системи захисту прав споживачів в Україні з європейськими принципами, підходами та практиками.

#Європейський Союз #Укрінформ #Економіка #Уряд України #Товари #Бізнес #Конкуренція (економіка) #Законодавство #Воєнний стан #Споживач #Роздрібний магазин #Торгівля #Інвалідність #Інтернет-магазин #Захист прав споживачів #Оптова торгівля

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Німеччині вперше суд погодився на екстрадицію українця, який відмовився виконувати військову службу: його аргументи щодо відмови.
Приналежність як основа економічного та соціального буття - Vatican News
Бізнес Німеччини змістив свою увагу на Україну та регіон Центральної Азії.
Теги