
Цю інформацію надає Асоціація молочних виробників, повідомляє Укрінформ.
"Це вже п'ятий випадок зараження ящуром в Угорщині з початку березня, що свідчить про суттєвий географічний зсув – вірус перемістився приблизно на 30 кілометрів на південь від початкової зони спалаху, пройшовши вздовж словацького кордону. Така ситуація ставить під загрозу молочний сектор у всій Центральній Європі і піднімає важливі питання щодо ефективності стратегій контролю, оскільки тисячі тварин можуть бути вилучені з ферм", - йдеться в заяві.
Спалах в с. Рабопардана вражає від 600 до 874 голів великої рогатої худоби і свідчить про те, що, незважаючи на інтенсивні заходи контролю, висококонтагіозний вірус перевершив зусилля щодо стримування. Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь оголосив про випадок через соціальні мережі, що призвело до негайного введення карантинних протоколів і підготовки до вибракування всього стада.
Відповідні експерти вказали, що ящур продовжує бути однією з найнебезпечніших загроз для економіки сектора. Один із фермерів в Угорщині оцінив свої безпосередні втрати у 4,09 мільйона доларів США. Однак реальний вплив стає ще більш значним, якщо врахувати торговельні обмеження, втрачені можливості на ринку та тривалі витрати на відновлення після кризи.
Згідно з повідомленнями, спалах ящуру в Угорщині розпочався 7 березня 2025 року, коли було офіційно виявлено перший випадок захворювання на молочній фермі в місті Кішбайч, розташованому на північному заході країни. На цій фермі утримували близько 1 400 голів великої рогатої худоби, яка знаходилася всього в 1-2 кілометрах від кордону зі Словаччиною.
26 березня: другий спалах захворювання на молочній фермі Левел, де утримується понад 3000 особин великої рогатої худоби.
2 квітня: два нові спалахи в Дарнозелі (близько 1000 тварин) та Дунакіліті (приблизно 2500 тварин).
#молоко #Укрінформ #Економіка #Угорщина #Словаччина #Соціальна мережа #Сільське господарство #Центральна Європа #Велика рогата худоба #Підприємницька діяльність #Вірус #Карантин. #Спалах захворювання #Хвороба #Ферма #Ящур