В Україні під час весняного сезону існує можливість заснування фонду, що сприятиме розвитку будівництва екологічно чистих енергетичних проектів, зазначає інвестор.

В Україні навесні 2025 року може бути створений спеціальний фонд, який забезпечить гарантовані виплати інвесторам і це стимулюватиме будівництво нових зелених електростанцій.

Цю інформацію озвучив Олександр Подпругін, який займає посаду регіонального директора компанії Notus Energy та є заступником голови правління Української асоціації вітрової енергетики.

"Подпругін висловив надію, що фонд може бути офіційно оформлений наприкінці зими або на початку весни."

Він зазначив, що деякі уряди європейських держав висловили готовність фінансувати цей фонд та обговорити його функціонування. Проте наразі конкретні суми ще не уточнені.

Інвестор також зазначив, що існує одна з міжнародних фінансових установ, яка висловила готовність стати керівником фонду.

"Міністерство економіки також виявляє значний інтерес до цієї ініціативи, активно підтримуючи та просуваючи її", - зазначив представник ринку.

Він зазначив, що багато учасників ринку, потенційних інвесторів, держава та уряди європейських країн приділяють увагу реалізації ідеї і це тільки сприяє прискоренню створення фонду.

Як вже зазначалося раніше, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підтримує ініціативу щодо створення Фонду, метою якого є прискорення розбудови сектора зеленої енергетики в Україні. Планується, що цей Фонд буде функціонувати за участі міжнародних донорів, щоб забезпечити інвесторам у нові проекти зеленої енергетики стабільний рівень доходу на тривалий термін, а також захистити їх від коливань цін на електричну енергію на ринку.

#Електрична енергія #Економіка #Інвестор #Енергетична галузь #Держава (політичний устрій) #Підприємницька діяльність #Європейський банк реконструкції та розвитку

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Діє вже більше 20 років. Сполучені Штати продовжують застосування антидемпінгового мита на українську арматуру.
Лондон наклав санкції на 20 суден, що належать до "тіньового" флоту Російської Федерації.
Велика Британія ввела нові обмеження на діяльність російського тіньового флоту.
Теги