В Україні в рамках програми єОселя у 2023 році планують надати кредити на загальну суму 18 мільярдів гривень.

Цю інформацію озвучив Андрій Тарасенко, директор департаменту розвитку бізнесу ПрАТ "Укрфінжитло", під час форуму "Відбудова в Дії 3.0", який був організований KyivBuild Ukraine, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У минулому році ми практично подвоїли обсяг фінансування в порівнянні з 2023 роком, досягнувши 14 млрд грн, тоді як у 2023 році було лише 8 млрд грн. Щодо цього року, можу заздалегідь сказати, що наш план передбачає фінансування приблизно 18 млрд грн, що дозволить підтримати близько 10 тисяч родин," - зазначив Тарасенко.

Він зазначив, що з початку програми єОселі більше 15 тисяч сімей отримали кредити, а загальна сума виданих іпотечних позик досягла 25,9 мільярда гривень.

Тарасенко зазначив, що в минулому році програма underwent significant adjustments. Одна з основних змін стосується вікових вимог до житла, яке може бути включене в програму. В даний час українцям пропонуються квартири в будинках, які були введені в експлуатацію не раніше ніж три роки тому. Проте, для прифронтових зон залишилися попередні обмеження, відповідно до яких вік житла не повинен перевищувати 10 років.

"Ці нововведення вже почали діяти, і результати не забарилися. Раніше частка продажів житла від забудовників коливалася в межах 30-37%, але після реалізації цих змін ситуація змінилася. Наразі 57% усіх продажів складають квартири, що пропонуються забудовниками. І ми спостерігаємо, як цей показник стабільно зростає з кожним місяцем," - зазначив представник Укрфінжитла.

Завдяки впровадженим змінам, розробники проявляють все більший інтерес до участі в програмі єОселя. Як зазначає Тарасенко, наразі вже 95 забудовників отримали акредитацію, реалізуючи квартири в 217 проектах по всій території України. У загальному обсязі, девелопери успішно продали понад 5 000 квартир.

У свою чергу, вдосконалення іпотечних програм сприяло зростанню ринку будівельних матеріалів, де попит у минулому році збільшився на 24%.

"Також, якщо розглядати загальний вплив на валовий внутрішній продукт, програма еОселя нині займає друге місце серед усіх ініціатив 'Зроблено в Україні', спрямованих на підтримку економічного розвитку", - зазначив Тарасенко.

Згідно з останніми даними, з початку 2025 року 616 громадян України скористалися програмою єОселя, отримавши іпотечні кредити на загальну суму понад мільярд гривень.

#кредит #Українська гривня #Укрінформ #Економіка #Україна #Українці #Бізнес #Журналіст #Валовий внутрішній продукт #Будівельний матеріал #Hypothec

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Нові тарифи: чи перетвориться ситуація для імпорту, що не є життєво важливим, на критичну?
Недостатня кількість фахівців в Україні: які сфери страждають від браку робочої сили -- Delo.ua
Які кроки повинна вжити Європа в умовах зміни політики США та якою мірою Україна може стати їй у нагоді?
Теги