В Укрінформі оприлюднили прогноз щодо еволюції інформаційної війни до 2025 року.

Як зазначив під час дискусії керівник ГО CAT-UA Артем Захарченко, прогноз присвячений інформаційній війні і всім пов'язаним з нею аспектам і розглядає три сценарії: позитивний, базовий та негативний як суто для України, так у Росії і у світі в контексті інтересів України.

"Аналітики не повинні брати на себе відповідальність за визначення політики Дональда Трампа щодо України. Наша увага зосереджена на аспектах, які не стосуються цих політичних рішень, а зосереджуються на комунікаціях та на тому, наскільки ефективно ми зможемо впоратися з наслідками цих рішень у контексті інформаційної війни. Ми розробили три можливі сценарії: оптимістичний, базовий і песимістичний, у кожному з яких детально описано, що має відбутися, щоб цей сценарій став реальним", - зазначив Захарченко.

Відповідно до його слів, оптимістичний розвиток подій для України залежить від того, наскільки ефективно влада зможе модернізувати свою комунікаційну стратегію. Це передбачає не лише вдосконалення комунікаційного блоку Офісу Президента, але й реформи у МКСК, нові підходи до боротьби з пропагандою та дезінформацією, а також обговорення питань зміцнення військової готовності та вдосконалення мобілізаційних процесів.

"Важливий момент - відмова від підготовки до виборів. Ми бачимо, наскільки зараз це несеться у Верховній Раді, Тік-Току - усюди в усіх сенсах. Ми б дуже рекомендували просувати наратив, що вибори шкодять сильній переговорній позиції, про яку говорить президент і яка нам дуже потрібна. І якщо ми будемо займатися виборами, вона буде слабшою і, відповідно, на переговорах, якщо вони будуть, ми зможемо набагато менше досягти", - сказав Захарченко.

Базовий сценарій для України, як зазначив він, ґрунтується на тому, що інформаційна політика влади не змінюється, намагання протидіяти російській дезінформації постійно балансуватиме з намаганням враховувати виборчі моменти або загальний рейтинг влади. У цьому сценарії для України і надалі будуть частково приховуватися складнощі на фронті, буде роздратування українців не тільки владою, а й подіями на фронті і обстрілами, а також поступова втрата субʼєктності України для партнерів.

За таким сценарієм, як зазначено в прогнозі, можливими наслідками можуть стати розширення прірви між військовими та цивільними, посилення фальшивого патріотизму або недовіри до західних союзників, значний рівень незадоволення мобілізацією, а також зростання кількості недостовірних експертів.

Негативний сценарій для України може виникнути внаслідок загострення політичної конкуренції та недостатньої здатності влади адекватно реагувати на кризи, що підриває її легітимність і створює умови для політичної нестабільності. Згідно з прогнозами, зниження військової спроможності, посилення мобілізаційного тиску й запровадження цензури можуть сприяти зростанню соціальної напруги. Це, в свою чергу, може викликати комунікаційні прорахунки, посилені негативними новинами з фронту, зокрема в дипломатичній сфері, які здатні призвести до економічного колапсу, зниження мотивації українців до спротиву та готовності шукати компроміси з агресором.

У документі підкреслюється, що для запобігання негативним сценаріям владі варто переглянути свою комунікаційну стратегію, впровадивши координацію інформаційних кампаній між різними державними структурами та змінивши ставлення до незалежних медіа, відмовившись від їх сприйняття як "недружніх". Крім того, в рекомендаціях наголошується на потребі перегляду методів протидії російській дезінформації, акцентуючи увагу не на фактчекінгу, а на формуванні стратегічного наративу. Також важливо забезпечити прозору комунікацію стосовно бойових дій, перевести процеси рекрутингу та мобілізації на рівень бригад, а політичним силам варто утриматися від підготовки до виборів, щоб зосередитися на досягненні вигідної "позиції сили" в переговорах із Росією. Крім того, необхідно оновити підходи до медіаосвіти на всіх етапах, забезпечивши базові пояснення щодо стратегічних напрямків.

Згідно з повідомленням Укрінформу, перед наближеннями мирними переговорами стосовно України, які заплановані на початок 2025 року, інтенсивність російських інформаційних атак зросте.

#Дональд Трамп #Росія #Укрінформ #Економіка #Президент (державна посада) #Мобілізація #Українці #Верховна Рада #Комунікація #Російська мова #Політика #Дезінформація #Реклама #Організація громади #Медіа (комунікація) #Бойові дії #Агресор #Бригада #Легітимність (політична) #Розповідь #Цензура

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Україна отримала 1 мільярд доларів від Японії та Великої Британії: куди будуть спрямовані ці фінанси - Новини bigmir)net
Це вже не змінити: Російська Федерація в Україні досягла однієї ключової цілі, - заявив командувач Збройними силами Естонії.
Долар на рівні 48 — чи це вже межа? Експерт озвучив свої прогнози щодо курсу долара до кінця 2025 року.
Теги