Ціна на експорт російської нафти досягла найнижчого рівня за останні два роки, повідомляє Bloomberg.

Глобальне зниження цін на нафту стало причиною зниження вартості експорту російської сирої нафти до найнижчої позначки за останні два роки.

Про це пише Bloomberg, передає Укрінформ.

Згідно з інформацією, загальна сума постачань за чотири тижні, які закінчилися 4 травня, досягла приблизно $4,96 млрд. Це на $220 млн, або 4%, менше в порівнянні з аналогічним періодом до 27 квітня.

Це падіння, яке стало причиною досягнення найнижчого рівня експортних цін з квітня 2023 року, пов'язане зі зниженням середніх тижневих цін на нафту на ринку, які опустилися нижче позначки у 50 доларів за барель.

На фоні зниження глобальних цін обсяги нафти, що відправляються з усіх російських портів, протягом чотирьох тижнів до 4 травня залишилися практично на одному рівні і склали 3,29 мільйона барелів на добу.

Загалом, згідно з даними відстеження суден і звітами портових агентів, 30 танкерів завантажили 22,38 млн барелів російської нафти за тиждень до 4 травня, і цей обсяг знизився порівняно з попереднім тижнем - з 23,72 млн барелів на 32 танкерах.

Експортні ціни на російську нафту марки Urals із портів Балтійського моря впали приблизно на $4,5 за барель - до середнього рівня трохи більше $49 за барель, тоді як ціни на вантажі, які завантажуються в Чорному морі, знизилися приблизно на $4,3 за барель - нижче $50. Ціна на ключовий тихоокеанський сорт ESPO впала приблизно на $4,4, до $55,3 за барель.

Зниження цін на експорт відбулося через прогнози, що ОПЕК+, під керівництвом Росії та Саудівської Аравії, планує підвищити обсяги видобутку в червні, що зрештою було підтверджено.

Які зміни спостерігаються у вартості російської нафти?

Раніше стало відомо, що Росія розглядає можливість вимушеного скорочення видатків федерального бюджету через падіння нафтогазових доходів.

Раніше повідомлялося, що вартість російської нафти в рублях вперше за два роки опустилася нижче рівня 4 тисяч рублів за барель. Це приблизно на 40% нижче, ніж було закладено в федеральному бюджеті Російської Федерації.

Світові ціни на нафту впали більш ніж на 20% від початку квітня. На це вплинула непередбачувана тарифна політика президента США Дональда Трампа, яка посилила побоювання щодо уповільнення світової економіки.

На зниження цін також позначилося рішення Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її партнерів, включаючи Росію (ОПЕК+), прискорити процес відновлення видобутку нафти.

Нагадаємо, що 7 травня ціни на нафту підвищилися, залишаючись трохи вище нещодавно зафіксованих чотирирічних мінімумів. Це сталося на фоні торгових переговорів між США та Китаєм, а також через ознаки скорочення видобутку в США. Ф'ючерси на нафту марки Brent піднялися на 44 центи до $62,59 за барель, в той час як американська нафта марки West Texas Intermediate здорожчала на 50 центів, до $59,59 за барель.

#ОПЕК #бюджет #Дональд Трамп #порт #Нафта #Росія #Укрінформ #Економіка #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Російський рубль #Експорт #Російська мова #Бочка (одиниця) #Політика #Bloomberg L.P. #Долар США #Вантаж #Балтійське море #Чорне море #Саудівська Аравія #Танкер (судно) #Корабель #West Texas Intermediate

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Україна та Франція успішно завершили підписання всіх угод в рамках грантової угоди.
Польща виступає за прийняття 17-го пакета санкцій ЄС проти Росії до 1 липня.
Фіцо висловив незгоду з ініціативою Єврокомісії про відмову від російських енергоресурсів.
Теги