
Глобальне зниження цін на нафту стало причиною зниження вартості експорту російської сирої нафти до найнижчої позначки за останні два роки.
Про це пише Bloomberg, передає Укрінформ.
Згідно з інформацією, загальна сума постачань за чотири тижні, які закінчилися 4 травня, досягла приблизно $4,96 млрд. Це на $220 млн, або 4%, менше в порівнянні з аналогічним періодом до 27 квітня.
Це падіння, яке стало причиною досягнення найнижчого рівня експортних цін з квітня 2023 року, пов'язане зі зниженням середніх тижневих цін на нафту на ринку, які опустилися нижче позначки у 50 доларів за барель.
На фоні зниження глобальних цін обсяги нафти, що відправляються з усіх російських портів, протягом чотирьох тижнів до 4 травня залишилися практично на одному рівні і склали 3,29 мільйона барелів на добу.
Загалом, згідно з даними відстеження суден і звітами портових агентів, 30 танкерів завантажили 22,38 млн барелів російської нафти за тиждень до 4 травня, і цей обсяг знизився порівняно з попереднім тижнем - з 23,72 млн барелів на 32 танкерах.
Експортні ціни на російську нафту марки Urals із портів Балтійського моря впали приблизно на $4,5 за барель - до середнього рівня трохи більше $49 за барель, тоді як ціни на вантажі, які завантажуються в Чорному морі, знизилися приблизно на $4,3 за барель - нижче $50. Ціна на ключовий тихоокеанський сорт ESPO впала приблизно на $4,4, до $55,3 за барель.
Зниження цін на експорт відбулося через прогнози, що ОПЕК+, під керівництвом Росії та Саудівської Аравії, планує підвищити обсяги видобутку в червні, що зрештою було підтверджено.
Які зміни спостерігаються у вартості російської нафти?
Раніше стало відомо, що Росія розглядає можливість вимушеного скорочення видатків федерального бюджету через падіння нафтогазових доходів.
Раніше повідомлялося, що вартість російської нафти в рублях вперше за два роки опустилася нижче рівня 4 тисяч рублів за барель. Це приблизно на 40% нижче, ніж було закладено в федеральному бюджеті Російської Федерації.
Світові ціни на нафту впали більш ніж на 20% від початку квітня. На це вплинула непередбачувана тарифна політика президента США Дональда Трампа, яка посилила побоювання щодо уповільнення світової економіки.
На зниження цін також позначилося рішення Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її партнерів, включаючи Росію (ОПЕК+), прискорити процес відновлення видобутку нафти.
Нагадаємо, що 7 травня ціни на нафту підвищилися, залишаючись трохи вище нещодавно зафіксованих чотирирічних мінімумів. Це сталося на фоні торгових переговорів між США та Китаєм, а також через ознаки скорочення видобутку в США. Ф'ючерси на нафту марки Brent піднялися на 44 центи до $62,59 за барель, в той час як американська нафта марки West Texas Intermediate здорожчала на 50 центів, до $59,59 за барель.
#ОПЕК #бюджет #Дональд Трамп #порт #Нафта #Росія #Укрінформ #Економіка #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Російський рубль #Експорт #Російська мова #Бочка (одиниця) #Політика #Bloomberg L.P. #Долар США #Вантаж #Балтійське море #Чорне море #Саудівська Аравія #Танкер (судно) #Корабель #West Texas Intermediate