
За сім місяців 2025 року великі платники, включені до Реєстру на цей рік, сплатили до зведеного бюджету 584,9 млрд грн. Це 49 % усіх надходжень України за цей період.
Цю інформацію озвучила виконувачка обов'язків голови Державної податкової служби Леся Карнаух.
"Порівняно з аналогічним періодом минулого року приріст надходжень становить 12,3 %, або 64 млрд гривень", - сказала вона.
За словами Карнаух, найбільше зростання забезпечено за рахунок:
Незважаючи на це, регулярні атаки з боку Росії продовжують мати згубний вплив на економіку. Багато підприємств страждають від руйнувань, втрачають постачальницькі зв'язки та змінюють свої виробничі процеси. Деякі з них були змушені переїхати або зовсім призупинити свою діяльність. Це, в свою чергу, негативно відображається на декларуванні доходів і сплаті податків до бюджету, - зазначила вона.
Окрім того, в. о. голови ДПС зазначила, що в низці галузей фіксують зменшення сплати податків окремими великими платниками.
Отже, у секторах транспорту, складського управління, а також в поштовій та кур'єрській сферах 54 % великих платників податків скоротили свої відрахування на 11,2 млрд грн, що складає 39,5 %. Серед них зменшення частини чистого прибутку становило 5,5 млрд грн, або 60,0 %, а ПДВ знизився на 4,9 млрд грн, що відповідно дорівнює 46,7 %.
Гірничодобувна галузь та видобуток корисних копалин: 52 % платників податків зменшили свої внески на 14,8 млрд грн, що становить 38,1 %. Це включає зменшення рентної плати за використання надр на 7,6 млрд грн, або 44,6 %. Сплата ПДВ зменшилася на 4,1 млрд грн, що є зниженням на 34,2 %, а податок на прибуток зменшився на 3,4 млрд грн, або на 42,8 %.
Постачання електричної енергії, газу, пари та охолодженого повітря: 48% платників зменшили свої виплати на 5,4 мільярда гривень (зниження на 26,9%). Податок на прибуток склав 2,3 мільярда гривень, що на 42,8% менше, а частина чистого прибутку становила 2,0 мільярда гривень, що є зниженням на 47,5%.
Крім того, 38% підприємств у переробній промисловості знизили свої податкові зобов’язання на 6,8 мільярда гривень (19,8%). Сплата податку на прибуток зменшилася на 3,0 мільярда гривень, що становить 56,1%, а акцизний податок знизився на 2,6 мільярда гривень, або на 17,3%.
Оптові та роздрібні продажі, а також обслуговування автомобілів і мотоциклів: 36 % підприємців зменшили свої платежі на 10,1 млрд грн, що становить 30,8 %. Зокрема, сплата ПДВ зменшилася на 3,7 млрд грн (45,2 %), а податку на прибуток - на 3,3 млрд грн (51,7 %).
Фонова інформація. Раніше видання Mind інформувало, що Уряд виділив 1,6 мільярда гривень на програму "єВідновлення". З цієї суми близько 1,3 мільярда гривень буде використано для надання житлових сертифікатів, що дозволять придбати нове житло замість зруйнованого.
#бюджет #акциз #Електрична енергія #Природний газ #Українська гривня #Податок #Економіка #Податок на додану вартість #Чистий прибуток #Податок на прибуток підприємств #Повітря #Державна податкова служба України #Підприємницька діяльність #Надра #Кар'єр #Мотоцикл.