Верховна Рада України ухвалила рішення про звільнення прем'єр-міністра: які подальші кроки?

16 липня Верховна Рада ухвалила рішення про відставку прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, який очолював уряд з 2020 року. Його звільнення підтримали 261 народний депутат, жоден не виступив проти. Зі звільненням прем'єр-міністра уряд запустив процес перестановки в Кабміні. Що тепер буде відбуватися далі.

Юлія Свириденко. Фото з відкритих джерел

В Україні функціонує змішана політична система, у рамках якої коаліція обирає прем'єр-міністра. Цю кандидатуру президент вносить на голосування до Верховної Ради, де парламент має її затвердити. Після цього прем'єр-міністр представляє кандидатури міністрів, які також підлягають затвердженню у ВР, де провідну роль відіграє партія "Слуга народу".

17 липня парламент планує обговорити новий склад Кабінету Міністрів, на чолі якого, скоріш за все, стане теперішня перша віцепрем'єрка та міністерка економіки Юлія Свириденко. Її кандидатуру висунув президент Володимир Зеленський.

За словами народного депутата Ярослава Железняка, в новому складі Кабінету Міністрів можуть відбутися наступні зміни:

Інші міністри можливо збережуть свої посади.

15 липня, під час зустрічі з Свириденко та Федоровим, Володимир Зеленський озвучив список завдань, які стоятимуть перед новим урядом протягом найближчих шести місяців. Серед ключових завдань були зазначені суттєве збільшення виробництва озброєнь в Україні, повна підтримка дронової програми для Збройних сил, глибока дерегуляція економіки, активізація соціальних ініціатив для населення, а також реалізація реформ і проектів модернізації.

Раніше інформаційний портал "Коментарі" інформував про потенційну кандидатуру Юлії Свириденко на посаду нового прем'єр-міністра України.

Також "Коментарі" писали, що Безугла дорікнула Зеленському через Свириденко.

#Економіка #Президент (державна посада) #Уряд України #Володимир Зеленський #Коаліція #Прем'єр-міністр #Парламент #Слуга народу (політична партія) #Напівпрезидентська республіка

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Експертизи у сфері економічних злочинів можуть завдати більше шкоди, ніж безпосереднє управління з боку керівника БЕБ.
Росія має намір інвестувати більше 1 трлн доларів у модернізацію своїх збройних сил до 2036 року.
Росія готує найбільшу програму переозброєння з моменту розпаду Радянського Союзу: Буданов поділився деталями.
Теги