Вихідні принесли чимало подій: вибори в Молдові, контроверсійні дії партії Шольца щодо України та напад на короля Іспанії.

У Туреччині допускають "нову ситуацію" на українському фронті в наступному році, а Орбан сподівається, що до кінця року світ опиниться в інших умовах.

В партії Шольца у землі Бранденбург вже вважають, що "неможливо буде закінчити війну, постачаючи більше зброї".

У Молдові триває другий етап президентських виборів, на які істотно впливає Росія. Вибори заплановані на 5 листопада, а в США вже ведуть підготовку до них: у Вашингтоні активізують Національну гвардію у разі виникнення насильства.

Сполучені Штати направляють на Близький Схід ще більше есмінців і літаків, а також переміщують бомбардувальники до Європи для проведення військових навчань.

А ще - смертоносна негода у Європі, а у Белграді зібрався антивладний протест через смертоносний обвал на вокзалі.

Огляд найзначніших подій та цікавих моментів, що відбулися на вихідних 2 і 3 листопада, у дайджесті "Європейської правди".

Приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу, щоб зручніше отримувати дайджести та інші важливі й цікаві новини.

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан висловив думку, що в наступному році може виникнути "нова ситуація" на фронті в Україні внаслідок виснаження обох сторін конфлікту.

Висловивши думку про те, що розшуки зв'язків між Росією та Україною продовжуються, Фідан підкреслив, що жодна з учасниць не прагне здаватися переможеною в цьому процесі.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив сподівання на перемогу Дональда Трампа, зазначаючи, що до кінця року світ може опинитися в нових обставинах, де "мирні" сили займуть провідні позиції.

Як відомо, Орбан неодноразово висловлював свої симпатії Трампу у президентській гонці у США.

Прем'єр-міністр Угорщини висловив думку, що Європа не здатна самостійно впоратися з наслідками війни, в яку "непомірно втягнули" континент. Він також зазначив, що європейцям необхідно буде "підлаштуватися під нові реалії".

Він заявив, що це питання слід обговорити в Будапешті, де наступного тижня зберуться європейські лідери на зустріч Європейської політичної спільноти.

А у Німеччині критикують небезпечний компроміс щодо України партії Шольца і ультралівих.

Зокрема, у Німеччині ведуть жваві дискусії щодо тексту заяви про можливу коаліцію в землі Бранденбург між Соціал-демократичною партією канцлера Олафа Шольца та лівими радикалами з Альянсу Сари Вагенкнехт.

Таке об'єднання в Бранденбурзі може загрожувати єдності політичних сил на національному рівні, що стосується підтримки України в її боротьбі.

Заява включала наступний уривок: "Не вдасться завершити конфлікт, продовжуючи постачання зброї".

Крім того, існує і напруга у парламентській коаліції Німеччини.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц планує зустрічі з двома ключовими міністрами — економіки та фінансів. Це зроблено з метою налагодження діалогу після того, як обидва міністри представили суперечливі ініціативи для поліпшення економічної ситуації в державі.

5 листопада в Сполучених Штатах пройдуть вибори президента, а також вибори до частини Конгресу.

На пост президента США нині претендують республіканець Дональд Трамп та демократка Камала Гарріс. Нещодавні опитування свідчать, що їхні підтримки стали однаковими як в масштабах країни, так і в ключових "хитких" штатах.

До речі, в Айові Гарріс раптово випередила Трампа.

Айова колись була визнана надійним бастіоном для республіканців. У 2016 році Трамп здобув перемогу в цьому штаті з різницею більше ніж 9 відсоткових пунктів, а у 2020 році — з відривом у 8 пунктів.

Губернатор Вашингтона Джей Інслі оголосив про приведення в стан готовності окремих підрозділів Національної гвардії через повідомлення та побоювання щодо можливих актів насильства, пов'язаних з виборами 2024 року.

Нещодавно у Вашингтоні сталося кілька випадків підпалу сотень голосувальних бюлетенів, які були поміщені в урни перед президентськими виборами.

Згідно з інформацією агенції Reuters, представники Демократичної партії вжили заходів на випадок, якщо кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп раніше часу заявить про свою перемогу на президентських виборах у США.

Сполучені Штати направляють на Близький Схід ще більше есмінців і літаків, а також переміщують бомбардувальники до Європи для проведення військових навчань.

У Латвії повідомили про прогрес у зведенні огорож на межах з Росією та Білоруссю.

Дніпропетровщина отримала партію з 100 генераторів з Німеччини.

Сьогодні жителі Молдови беруть участь у важливому другому турі президентських виборів, де змагаються проєвропейська президентка Мая Санду та кандидат від проросійської Партії соціалістів Олександр Стояногло.

Виборчі пункти розпочали свою роботу о 7:00 ранку за місцевим часом і завершать її о 21:00.

У першому турі виборів Санду отримала понад 42% голосів, тоді як Стояногло зареєстрував близько 26%.

Стояногло знаходиться на перетині Сходу та Заходу, його висловлювання різко відрізняються від курсу Санду, під час правління якої Молдова припинила зв'язки з Кремлем та активно підтримала Україну в умовах повномасштабної агресії Росії.

Результати голосування визначать напрямок парламентських виборів, що відбудуться наступного року, де партія Санду прагне утримати свою більшість.

Другий тур президентських виборів проходить з високою явкою в Кишиневі та діаспорі.

Також були зафіксовані черги на виборчих дільницях, де голосують виборці з Придністров'я, які підтримують проросійські настрої.

Перед виборами було зафіксовано "безкоштовні поїздки" з Росії для участі у голосуванні.

Також у день голосування поліція Молдови зафіксувала організоване транспортування виборців до виборчих дільниць, як в країні, так і за кордоном.

Серед іншого, підвезення виборців помітили у Стамбулі.

Нагадуємо, що Александр Стояногло є представником гагаузької нації. Гагаузія - це автономна територія, розташована на півдні Молдови.

До речі, Європейський Союз і Туреччина інвестують значні суми в Гагаузію, виступаючи основними іноземними фінансовими партнерами цього регіону без жодної альтернативи.

Сьогодні вдень влада Молдови заявила про масоване втручання Росії у другий тур президентських виборів.

Серед прикладів такого втручання радник президентки Санду назвав організоване підвезення виборців з Придністров'я, незаконне згідно з виборчим кодексом Молдови.

За його інформацією, існує організована схема перевезення виборців з Росії. Автобуси та великі чартерні рейси забезпечують доставку виборців до виборчих дільниць у Баку, Стамбулі та Мінську, про що повідомляють російські пропагандистські медіа.

А ще поліція Молдови провела чергові обшуки щодо підкупу виборців партією-агентом Кремля.

Число жертв повеней в Іспанії досягло 214 осіб.

Міністерство внутрішніх справ та Міністерство оборони країни відправили додаткові підрозділи в райони, що зазнали збитків від повеней.

У неділю в одному з найбільш уражених міст - Пайпорту - обурений натовп закидали іспанських монархів брудом. Серед мішеней виявилися король Іспанії Феліпе VI, його дружина та представники іспанського уряду.

Шторм, від якого постраждали країни Балтії, завдав великої шкоди також у Фінляндії.

В Австрії правоохоронці виявили автомобіль злочинця, що вбив очільника населеного пункту, тоді як у Польщі в річці поблизу кордону з Росією знайшли тіло офіцера територіальної оборони.

У Белграді відбувся протест проти влади у відповідь на трагічний обвал на залізничному вокзалі, який призвів до численних жертв.

В Німеччині трагічно загинув український працівник в результаті дорожнього інциденту, а в Білорусі відійшов у вічність 22-річний політв'язень.

У аеропорту Гельсінкі літак задавив працівника наземного обслуговування.

Президент Чехії дозволив приєднатися до ЗСУ вже 60 чеським громадянам.

"Наші Аландські острови": посольство Фінляндії в Росії стало об'єктом вандалізму.

У Фінляндії назавжди закрили музей Леніна після майже 80 років роботи.

Грузинські опозиційні сили висловили обурення через в'їзд в країну особи, яка є під санкціями і працює на російську пропаганду. Тим часом у Великій Британії Консервативна партія обрала нового керівника після невдалих результатів на літніх виборах.

У Великій Британії оголосили вирок чоловіку, який висловлював підтримку групі Вагнера.

#НАТО #Молдова #Дональд Трамп #Європа #Росія #Економіка #Україна #Республіканська партія (США) #Демократична партія (США) #Німеччина #Кремль (фортифікаційна споруда) #Політик #Вашингтон, округ Колумбія #Коаліція #Прем'єр-міністр #Туреччина #Угорщина #Конгрес Сполучених Штатів #Близький Схід #Друга Польська Республіка #Іспанія #Літак. #Країни Балтії #Компроміс #Канцлер #Бранденбург #Канцлер Німеччини (1949 - дотепер) #Білорусь #2010 Президентські вибори в Україні #Фінляндія #Поліція. #Бомбардувальник. #Національна гвардія України #Володимир Ленін #Віктор Орбан #Айова #Руйнівник #Насильство #Белград #Придністров'я (регіон) #Стамбул #Губернатор #Міністр (уряд) #Потоп #Будапешт #Президентські вибори в Україні 2019 #Консервативна партія (Великобританія)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги