У січні нафтопереробний завод "Кристал" у Енгельсі горів протягом кількох днів.
Вибухи та спалахи: атаки на російські нафтопереробні підприємства тривають. Росіяни скаржаться, а стратегічні об'єкти один за іншим стають мішенню. Згідно з інформацією російських ЗМІ, з початку року українські дрони вже вразили щонайменше 17 об'єктів нафтової галузі в Росії. Які цілі були уражені та як це позначається на військовій обороні і економічній ситуації в Кремлі – дивіться у матеріалі "5 каналу".
Найбільшу кількість атак зазнав Краснодарський край. Напередодні безпілотники завдали удару по Ільському нафтопереробному заводу, а також нафтоперекачувальним станціям "Кропоткінська" та "Андреаполь", розташованим у цьому регіоні. Повітряну операцію на цих двох об'єктах провели Служба безпеки України у співпраці з Силами спеціальних операцій Збройних Сил України. Відомо, що даний завод займається виробництвом пального, мазуту та інших нафтопродуктів і обслуговує російський військово-промисловий комплекс. Станції "Андреаполь" і "Кропоткінська" виконували функцію транспортування пального для потреб окупаційних сил, зокрема остання займається перекачуванням нафти, що є основним експортом з Казахстану.
"Нафтопереробні заводи та станції для транспортування нафти в рф є абсолютно легітимними цілями атаки. Вони не тільки підтримують військові потреби росії, постачаючи паливо для її армії, а й грають ключову роль в економіці країни, яка фінансує військові дії за рахунок значних прибутків від нафти. Тому місії дронів на ці об'єкти продовжуватимуться", - повідомляє джерело з СБУ.
В ніч на 14 лютого безпілотники здійснили атаку на нафтобазу "Юттек", розташовану в Бєлгородській області. Часто спалахують пожежі на заводах, що постачають продукцію для російської оборонної промисловості, зокрема в Ростовській області. Лише двічі за останній місяць дронів було помічено над одним з найбільших нафтопереробних заводів Росії в Рязані, який щорічно обробляє близько 17 мільйонів тонн нафти та постачає паливо для ворожих військ.
"Така тенденція показує, якщо за такий період відбувається стільки ударів, що спроможність України зростає. Вони вже відчутні, принаймні, для нафтопереробної галузі, а звідси, кажуть, ростуть ніжки військо-промислового комплексу. Тобто до оборонки і до тих процесів, які відбуваються безпосередньо на лінії бойового зіткнення, тому що вся ця структура нафтопереробних заводів, трубопроводів, які перекачують нафту, пов'язують із забезпеченням військ, які сьогодні безпосередньо знаходяться на фронті", - пояснив речник Української добровольчої армії південного напрямку Сергій Братчук.
Успішні удари по російським нафтопромислам регулярно засвідчують українські безпілотники. Наприклад, у січні нафтопереробний завод "Кристал" у Енгельсі палав протягом кількох днів. У лютому ж дрони завдали удару по Саратовському нафтопереробному заводу, який щорічно обробляє приблизно сім мільйонів тонн нафти. Як повідомляє видання "Форбс", тоді постраждало близько 2% від загальних потужностей нафтопереробної промисловості Росії. Ці атаки завдають шкоди не лише збройним силам противника, але й, найголовніше, економіці Кремля.
"Для ефективного впливу необхідно збільшити інтенсивність цих атак. Якщо їх стане більше, це призведе до зменшення видобутку нафти, а отже, й до зниження обсягів виробництва пального. В результаті, експорт скоротиться, що також негативно вплине на бюджетні надходження", - зазначив військовий аналітик Денис Попович.
Також Сергій Братчук додав: "Україна, очевидно, обрала удари по нафтопереробному елементу цих НПЗ, тобто знищується цінне обладнання, яке здійснює первинну обробку нафти. Наприклад, виробляють авіаційний газ, який йде на потреби російської авіації та від якої залежить кількість авіаційних ударів по лінії фронту".
З початку цього року більше десяти регіонів Росії зазнали ударів по нафтопереробним заводам, нафтобазам і насосним станціям. Серед них можна виділити Волгоградську, Тверську, Смоленську, Калузьку та Орловську області.
Каріна Шевченко, "5 канал"
Нагадуємо, що кілька днів тому з'явилася інформація про масштабну атаку безпілотників, здійснену російськими силами, на місто Липецьк та його околиці, зокрема на Новолипецький металургійний завод.
Перегляньте також це відео:
#бюджет #Казахстан #Природний газ #Нафтопродукт #Нафта #Паливо #Економіка #Україна #Експорт #Кремль (фортифікаційна споруда) #Росіяни #Російська мова #Трубопровід #Безпілотний літальний апарат #тонна #Служба безпеки України #Нафтова промисловість #Авіаудар #Тарас Шевченко #Бєлгородська область #Нафтопереробний завод #Нафтопереробна промисловість #Мазут. #Рязань #Енгельс, Саратовська область #Калузька область #Саратов #Тверська область #5 канал (Україна) #Липецьк #Кропоткінська #Андреаполь #Краснодар #Ростовська область #Орловська область #Смоленська область #Волгоградська область