Головне завдання уряду зараз -- зберегти якнайбільше активних територій, аби не перетворити частину країни на буферну зону з низькими податками й економічною пасивністю, інакше вся країна стикнеться з ризиками та втратить інвестиції й можливість відновитися, заявив в інтерв'ю ZN.UA віцепрем'єр-міністр з відновлення -- міністр громад та територій Олексій Кулеба.
Він зазначив, що внаслідок посухи в Одеській та Миколаївській областях було втрачено 30% врожаю. Щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому, в регіоні необхідно терміново створити систему меліорації. Проте, перед реалізацією цього проекту, слід спершу переконати уряд у важливості такого заходу.
"Водопостачання в Миколаєві має велике значення, але меліорація в цих регіонах є абсолютно необхідною. Якщо цього не зробити зараз, фермери не зможуть висівати в наступному році, люди почнуть покидати ці місця, і ми опинимося перед загрозою депопуляції", - зазначив він, підкреслюючи важливість прийняття цього рішення.
На зауваження журналістки, що зрівнялівка, або й забирання грошей у заможних регіонів і перенаправлення їх біднішим, вбиває мотивацію, Кулеба відповів, що через війну в принципі скасувати цю практику не вийде, однак зазначив, що систему дотування потрібно міняти.
"Децентралізація та передача податкових повноважень місцевим громадам – це вагомий крок до розвитку економіки на місцях. Проте система вирівнювання потребує вдосконалення, особливо в умовах війни, коли розрив між громадами став ще помітнішим. ... Війна суттєво змінила нашу регіональну політику, зокрема в прифронтових зонах. Нам потрібно зосередитися на підтримці цих територій," – зазначив він.
Міністр зазначає, що для прогресу країни необхідно, щоб фінансування здійснювалося не лише на основі галузевих критеріїв, але й з урахуванням особливостей кожного регіону.
"Там, де економіка активно функціонує, кредити можуть бути ефективними. В таких регіонах, як Херсонщина або Запоріжжя, надання кредитів утруднене, й тут потрібен перехід на грантову основу. Міністерство вже починає давати більше грантів, але наразі вони розподіляються за галузевим принципом. Мені важливо, щоб під час розподілу коштів ми враховували регіональні особливості. Треба, щоб програми підтримки перетиналися за матричним принципом: кредити -- для тих, хто може їх повернути, гранти -- для тих, хто перебуває у складних умовах", - підсумував Кулеба.
#кредит #Податок #Економіка #Одеська область #Економічне зростання #Інвестиції #Миколаїв #Миколаївська область #Запоріжжя #Херсонська область #Фермер #Посуха #Розвиток земельних ресурсів #Водопроводи