
Національний банк оцінив дефіцит зовнішнього фінансування бюджету на 2026-2027 роки у $37,4 млрд. Про це повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.
Якщо міжнародна допомога виявиться недостатньою, Національний банк спільно з Міністерством фінансів планують впровадити інші механізми для підтримки бюджету.
Ніколайчук підкреслив, що в разі виникнення такої ситуації існує спеціальний план, який передбачає запровадження більш суворої монетарної політики. Це, в свою чергу, може негативно позначитися на фінансовому ринку та уповільнити процес відновлення економіки.
"Усе має свою вартість. На жаль, безкоштовні обіди не існують," - підкреслив Ніколайчук.
Згідно з його оцінками, бюджетний дефіцит у 2026 році досягне 19% від валового внутрішнього продукту. На наступний рік Україні знадобиться приблизно $35 мільярдів, з яких близько $13 мільярдів поки не мають забезпечених джерел фінансування. У 2027 році фінансові потреби ще більше зростуть.
У цілому, уряд прогнозує потребу в фінансуванні на 2026-2027 роки на рівні $75 млрд, враховуючи постійно високі ризики безпеки. З цієї суми $37,4 млрд поки що не забезпечені підтвердженими джерелами фінансування.
Ніколайчук зазначив, що прогноз НБУ базується на припущенні, що у 2026 році надходження зовнішньої фінансової допомоги складуть близько $35 млрд, а у 2027 році - близько $30 млрд.
В Національному банку України підкреслили, що в умовах триваючої війни існує ймовірність значного збільшення потреб України в зовнішній підтримці, якщо безпекова обстановка стане ще гіршою.
#бюджет #Національний банк України #Економіка #Банк #Ризик #Валовий внутрішній продукт #Монетарна політика #Дефіцитні видатки #Долар США #Фінансовий ринок