
Згідно з інформацією, опублікованою на Delo.ua і посиленою даними ExPro, цю новину озвучив Станіслав Сова, заступник директора з економічних питань Державного підприємства "Гарантований покупець".
Він підкреслив, що у вересні 2024 року заборгованість перед виробниками електроенергії з відновлювальних джерел досягла максимального значення – 35,7 мільярда гривень. За його інформацією, з вересня до сьогодні вдалося зменшити цю заборгованість на 35%, скоротивши її до 23,2 мільярда гривень.
На сьогоднішній день платежі за електричну енергію у 2025 році проводяться регулярно і без затримок. Це стало можливим завдяки впровадженню тарифу на передачу електроенергії, що не підлягає дефіциту.
"Ми сподіваємося, що нинішні зобов'язання буде вирішено, і всі платежі будуть виконані", - зазначає Станіслав Сова.
Рівень розрахунків:
Основні причини наявної заборгованості:
Державне підприємство "Гарантований покупець", засноване у 2019 році, виконує три основні ролі на українському ринку електроенергії:
Нагадаємо, "Укренерго" досягла згоди щодо умов операції з управління боргом за "зеленими" облігаціями сталого розвитку, гарантованими державою, на суму $825 млн зі ставкою 6,875% річних та строком погашення у 2028 році.
#Електрична енергія #Економіка #Облігація (фінанси) #Відновлювана енергетика #Івано-Франківськ #Знак долара #Робити #Сталий розвиток #Національна енергетична компанія «Укренерго» #Державне підприємство