Стан енергетичного сектору Ірану характеризують як кризовий.
В Ірані сталася велика енергетична криза. Державні органи призупинили свою діяльність або перейшли на скорочений режим роботи, а навчальні заклади перенесли заняття в онлайн-формат. Автошляхи та торгові комплекси опинилися в темряві, а промислові підприємства залишилися без електрики, що практично призвело до повного зупинення виробничих процесів.
Цю інформацію опублікувало видання The New York Times.
Незважаючи на те, що Іран має один із найбільших запасів природного газу та нафти у світі, він перебуває у повномасштабній енергетичній кризі, яку можна пояснити роками санкцій, безгосподарністю, старінням інфраструктури, марнотратним споживанням -- і цілеспрямованими атаками з боку Ізраїлю.
Президент Ірану Масуд Пезешкіан підтвердив, що обставини досягли критичного етапу.
Протягом більшої частини минулого тижня країна фактично пережила енергетичний блекаут у спробах заощадити ресурси. У той час, як звичайні іранці висловлювали своє обурення, промислові керівники попереджали, що збитки від цих заходів можуть досягати десятків мільярдів доларів. У відповідь президент Пезешкіан не зміг запропонувати альтернативи, окрім як вибачитися за ситуацію.
В офіційних джерелах повідомили, що країна стикається з дефіцитом газу, необхідного для її нормального функціонування, який оцінюється приблизно у 350 мільйонів кубометрів щоденно. Через зниження температури та різке збільшення споживання, державні структури змушені були вжити надзвичайних заходів.
Іранська влада зіткнулася з важким рішенням. Їй довелося вибирати між зупинкою газопостачання для житлових будинків або відключенням постачання для електростанцій, які генерують електрику. У результаті уряд зупинив газ для електростанцій, адже відключення житлових споживачів загрожувало позбавити багатьох іранців основного джерела тепла.
До 20 грудня 17 електростанцій зазнали повного виходу з ладу, в той час як інші функціонували лише частково.
Голова Координаційної ради промисловості Мехді Бостанчі зазначає, що в енергетичному секторі спостерігається катастрофічна ситуація, яка не має аналогів у досвіді країни.
На його думку, тільки за минулий тиждень в Ірані виробництво може зменшитися щонайменше на 30-50%, а фінансові втрати можуть сягати десятків мільярдів доларів.
У листопаді Іран розпочав практику щоденного відключення електрики в житлових приміщеннях на дві години, проте цього виявилося недостатньо. Тепер відключення електроенергії відбуваються більш випадковим чином і тривають довше. На протязі двох днів минулого тижня в країні були закриті школи, університети, банки та державні організації з попередженням, що надійшло за день, у всіх, окрім трьох з 31 провінції. Всі навчальні заклади будуть переведені на дистанційний формат навчання.
Енергетична криза вдарила у важкий для Ірану геополітичний час
New York Times зауважує, що енергетична криза вдарила по Ірану в особливо важкий геополітичний час.
Регіональні впливи Ірану як потужного гравця суттєво зменшилися після падіння уряду Асада в Сирії та знищення Хезболли в Лівані з боку Ізраїлю. Повернення обраного президента Дональда Трампа, ймовірно, призведе до посилення тиску на іранський режим, а його політика ще більше ускладнить економічну ситуацію.
Іранський ріал зазнав значного зниження цього тижня, досягнувши рекордно низького рівня по відношенню до долара США.
Раніше газета The Guardian інформувала, що жінки в Ірані ризикують отримати смертний вирок за порушення "моральних норм".
Читайте також:
#Дональд Трамп #Башар Асад #Електрична енергія #Природний газ #Нафта #Економіка #Президент (державна посада) #Дефіцит #Енергетична галузь #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Банк #Інфраструктура #Долар #Ізраїль #Криза #The New York Times #Іран #Енергія #Електростанція #Теплова енергія #Університет #Ліван #Сирія #Гардіан #Хезболла #Президент Ірану #Будинок