Завершення конфлікту в Україні може призвести до збільшення рівня злочинності, зазначив Дуда.

Як зазначив президент Польщі, зупинка бойових дій в Україні може призвести до того, що злочинність почне поширюватися на територію сусідньої Польщі, що, в свою чергу, матиме наслідки для Західної Європи та Сполучених Штатів.

Після закінчення війни в Україні можливо виникнення зростання міжнародної організованої злочинності. Таку думку висловив президент Польщі Анджей Дуда, про що інформує Financial Times.

Політик висловлює занепокоєння, що закінчення бойових дій в Україні може призвести до зростання злочинності, яка пошириться на сусідню Польщу, а також вплине на Західну Європу і Сполучені Штати. Польський керівник провів паралель між сучасною ситуацією та Росією початку 90-х років, коли колишні афганські ветерани ставали частиною організованих злочинних угруповань.

"Пригадайте період, коли відбулося розпад Радянського Союзу, і як це вплинуло на зростання організованої злочинності в Західній Європі та Сполучених Штатах," - зазначив Дуда.

За словами польського керівника, зростання злочинності у Західній Європі та США частково зумовлено поверненням радянських військових. Він також підкреслив, що під час війни в Україні кількість загиблих значно перевищила втрати, понесені в Афганістані.

Дуда наголосив, що Україні знадобиться допомога з відновленням економіки та підтримкою закону і порядку всередині країни.

"Уявіть собі ситуацію, коли в нас є тисячі людей, які повернулися з фронту додому. Ці люди, які воюють з Росією, у багатьох з них будуть психологічні проблеми", -- сказав польський президент.

На його думку, багато хто з тих, хто повернеться додому, зіткнеться з посттравматичним стресовим розладом. Вони знайдуть свої рідні села та міста з зруйнованими будівлями, підприємствами та без можливостей для працевлаштування чи розвитку.

Аджей Дуда, пов'язаний із націоналістичною партією "Закон і порядок" (PiS), залишається вірним прихильником України, водночас він дозволяє собі й критику на адресу Києва за неповагу до історичної пам'яті Польщі, зазначили журналісти.

Дуда також поділяє сумніви польського прем'єра Дональда Туска щодо відправлення військових до України в рамках західної миротворчої місії для підтримки можливого мирного договору.

Нагадуємо, що 3 лютого стало відомо про незвичайний інцидент із системою протиповітряної оборони: снаряд на Хмельниччині влучив у магазин і затримався в котлеті.

Відповідно до інформації, наданої ООН, з серпня російські війська виконали страти щонайменше 79 українських військовополонених.

#Анджей Дуда #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Польща #Радянський Союз #Політик #Організація Об'єднаних Націй #Західна Європа #Організована злочинність #Financial Times #Військовополонений #Роздрібний магазин #Червона Армія #Дональд Туск #Афганістан #Націоналізм #Протиповітряна оборона #Президент Польщі #Польський народ #Право і справедливість #Ризький мирний договір #Повстання Хмельницького

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Латвія здійснила передачу Україні сотні FPV-дронів, виготовлених у власних виробничих потужностях.
Торгові конфлікти за участю Трампа: Європі слід бути готовою.
Світові фінансові ринки відреагували на введення мит Трампом щодо Канади, Китаю та Мексики.
Теги