Колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наголосив, що у військовій історії не було нічого революційного, окрім еволюційних змін, що стимулюють науково-технічний прогрес.
"Сьогодні новою зброєю, що стала результатом винаходу 'нового пороху', є не лише безпілотники та роботи, а й цілий спектр технологій. Це також стосується нових методів зв'язку, розвідки та інакшого підходу до дослідження космосу. Врешті-решт, ми говоримо про зовсім іншу систему управління, що вимагає перегляду військових доктрин і, відповідно, підходів до підготовки військових. Крім того, це охоплює виробництво, наукову підтримку та підготовку кадрів — все це є частиною величезного системного процесу, який можна узагальнити одним словом — технології," — зазначив Залужний, повідомляє UAINFO.org, посилаючись на "Українську правду".
Він зазначив, що в сучасних умовах штучний інтелект займатиме центральну позицію у цьому конфлікті. Саме він стане першим, хто намагатиметься утвердити свої права.
"Справжня ситуація полягає в тому, що машини почали протистояти людям. Це вже не жарт, а цілком реальна загроза. Тому важливо, щоб психологи зараз активно працювали над визначенням меж і сфер, у які штучний інтелект не повинен втручатися. Йдеться про ті області, де людські почуття відрізняють нас від інших. В іншому випадку людяність може бути під загрозою", - підкреслив колишній головнокомандувач.
Залужний повідомив, що до 2027 року очікується завершення технологічного прориву в сфері штучного інтелекту.
Читайте також: Залужний спрогнозував, коли росіяни зможуть накопичити ресурси для потужного руху вперед
"На мою думку, приблизно в 2027 році нинішній прогрес у сфері штучного інтелекту досягне свого апогею. Можна сказати, що з'являться нові контури бронетехніки, нові форми ракет і так далі, які впродовж наступного століття просто еволюціонуватимуть, ставши більш точними, економічними та інноваційними. У 2027 році цей технологічний сплеск завершиться, і тоді країни зможуть зосередитися на накопиченні нових видів озброєння як для атакуючих, так і для оборонних цілей", - зазначив посол України у Великій Британії.
Він підкреслив, що ця зброя не залишить жодного шансу.
"Ця зброя стане абсолютно нещадною. І тоді для світу виникне нова небезпека: чи варто застосовувати нові засоби для масштабного наступу, чи, ймовірніше, людству більше підійде стратегія виснаження, яка дасть змогу дистанційно знищувати цілі нації, руйнуючи економіку, лякаючи населення і змушуючи їх до капітуляції," – зазначив Залужний.
#Економіка #Росіяни #Правду. #Стратегія #Ракета. #Штучний інтелект #Зброя #Головнокомандувач #Танк #Наступальні (військові) #Нація #Психологія #Військова розвідка #Доктрина #Зв'язок #Вибухова речовина. #Науковий прогрес #Військова історія #Космічний простір