
Декілька аналітиків висловлюють думку, що Трамп має потенціал забезпечити Сполученим Штатам успіх у "Другій холодній війні".
Новий президент Сполучених Штатів Дональд Трамп значно зміцнив свої позиції як політичний лідер у порівнянні з першим терміном, коли він не користувався великою довірою в Конгресі. Це може мати суттєві наслідки для глобальної політики, зазначає видання Politico.
Переконлива перемога Дональда Трампа на президентських виборах 2024 року забезпечила йому новий рівень авторитету та впливу на міжнародній арені, чого йому бракувало в 2017 році, за словами аналітиків. Однак ізоляціоністські тенденції новообраного президента США, його прихильність до Володимира Путіна та політика торгового протекціонізму викликають серйозне занепокоєння.
У виданні зазначили, що Трамп здатний змінити світ так, як він не робив цього раніше. Експрем'єр-міністр Швеції Карл Більдт говорив про "морок і відчай", коли згадував про настрої в більшості країн Європи після перемоги республіканця.
Британський економічний історик та аналітик Ніал Фергюсон висловив думку, що Дональд Трамп має значний потенціал стати впливовою постаттю на міжнародній сцені, проводячи паралелі з 40-м президентом США Рональдом Рейганом, як повідомляє видання. На його думку, республіканець може вести Сполучені Штати до успіху в "Другій холодній війні".
Основна проблема для Трампа полягає в тому, що світ став більш складним і небезпечним у порівнянні з 2021 роком, коли він залишив президентський пост у США. У статті акцентується, що Вашингтону тепер потрібно протистояти альянсу авторитарних країн, очолюваному Китаєм, серед яких також Росія, Іран і Північна Корея.
Крім того, Україна стане лакмусовим папірцем американської військової та дипломатичної потужності, додали у виданні. Проте Трамп звинувачував президента Володимира Зеленського в тому, що саме він допустив війну і відмовився говорити, що хоче перемоги Києва, що свідчить про неоднозначну позицію республіканця.
У виданні підкреслили, що Трамп навряд чи допустить відхід США зі світової арени, тому зробить усе можливе, щоб залишатися залученим у війну в Україні.
Раніше в The Telegraph повідомили, що прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Емманюель Макрон спробують умовити президента США Дональда Трампа не скорочувати підтримку України. Також у Лондоні сподіваються на зрушення в питанні обмежень на удари по території РФ ракетами Storm Shadow.
Також у Москві звернули увагу на "обнадійливі сигнали" з боку Трампа стосовно війни в Україні. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков повідомив, що республіканець "зосереджується на мирному врегулюванні", а не на ескалації конфлікту.
#Дональд Трамп #Лондон #Європа #Росія #Економіка #Володимир Зеленський #Москва #Китай (регіон) #Республіканська партія (США) #Московський Кремль #Політик #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Холодна війна #Північна Корея #Іран #Прем'єр-міністр Великої Британії #Швеція #Протекціонізм #2014 Президентські вибори в Україні #Історія #Авторитаризм #Рональд Рейган #Еммануель Макрон #Президент Франції #The Daily Telegraph #Пан Карл Більдт #Ізоляціонізм #Дмитро Пєсков