Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.

Чи може президент РФ Путін застосувати ядерку і коли може відбутися головна розмова про припинення війни? Від чого диктатор не відмовиться ніколи та які умови він висуватиме на перемовинах? Кілька західних видань випустило гучні статті про переговори щодо закінчення війни і навіть назвали скажені умови Путіна. А тим часом Зеленський відверто зізнався, чи вірить, що Трамп може покласти край війні та за яких умов Україна може програти.

Усі подробиці повідомили репортери в ексклюзивному матеріалі для TSN.ua.

Нам давали три дні, а вже минає тисяча перший день великої російсько-української війни. Усі виснажені, але боротьба продовжується - на кону існування нашої держави. Ми тримаємося, але не без допомоги, і

Якщо Сполучені Штати зменшать свою підтримку Україні, це може призвести до нашої поразки, зазначив Зеленський в нещодавньому інтерв'ю для телеканалу Fox News. Він акцентував увагу на можливому скороченні військової допомоги з боку США.

Зеленський акцентував увагу на тому, що наявність озброєння, виготовленого в країні, не є достатньою умовою для досягнення перемоги чи навіть для забезпечення виживання.

"Якщо вони будуть скорочувати, я думаю, ми програємо. Звичайно, все одно ми залишимося і будемо боротися. У нас є виробництво, але його недостатньо, щоб переважати. І я думаю, що цього недостатньо, щоб вижити. Але воно буде. Якщо такий вибір буде американським, то ми вирішуватимемо, що нам робити."

Президент підкреслив важливість збереження єдності як всередині країни, так і на міжнародному рівні. Він вважає, що досягнення України залежить не тільки від власних зусиль, а й від підтримки міжнародних партнерів.

"Цей період конфлікту визначається нашою спільною солідарністю в Україні, а також єдністю Європи і, що найголовніше, співпрацею між Україною та Сполученими Штатами."

Однак, відповідаючи на запит щодо можливого впливу Трампа на закінчення конфлікту, Зеленський продемонстрував обережний оптимізм:

Це завдання не з легких, проте, якщо активно задіяти всі можливі інструменти, США здатні примусити Путіна припинити військові дії. Сполучені Штати володіють потужнішою економікою та значнішим впливом. Крім того, Трамп може відіграти значну роль у вирішенні цього питання.

Наразі Трамп продовжує висловлювати наміри завершити конфлікт між Росією та Україною, проте, як і раніше, уникає конкретних деталей про те, як саме планує це здійснити та на яких засадах. Чи означає це, що Україні доведеться капітулювати? Зеленський підкреслив, що Сполучені Штати мають серйозні важелі впливу, особливо в економічній сфері, які можуть змусити Росію зупинити свою агресію. Зокрема, йдеться про енергетичний сектор, адже нещодавно Трамп заявив, що знизить ціни на нафту, що суттєво вдарить по Росії та стане додатковим інструментом тиску. Зеленський вважає, що Дональд Трамп має потенціал вплинути на Путіна, і тому може сприяти завершенню війни. Окрім того, президент України не виключає, що конфлікт може бути вирішено шляхом дипломатичних переговорів, проте багато в чому це залежить від рішень Путіна.

Путін має шанс зупинити цю війну. Він здатний ухвалити таке рішення у будь-який час. Якщо він забажає, то може покласти край конфлікту. Проте, важливо зазначити, що це також залежить від Сполучених Штатів, які володіють більшим впливом та силою, ніж Росія.

Західне видання Reuters, посилаючись на свої джерела, повідомляє, що Володимир Путін нібито готовий до переговорів про припинення вогню, але з певними умовами. Зокрема, російський лідер прагне обговорити можливу угоду з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Однак він категорично відкидає серйозні територіальні поступки і наполягає на тому, що Україна повинна відмовитися від своїх планів щодо вступу в НАТО. За оцінками Reuters, Росія контролює території в Україні, площа яких приблизно дорівнює американському штату Вірджинія, і продовжує свої наступальні дії. На думку джерел видання, Кремль може бути готовий до замороження конфлікту на лінії фронту.

Можливі дискусії щодо точного розподілу чотирьох регіонів: Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської... Крім того, Росія може виявити готовність поступитися деякими невеликими ділянками території, які вона контролює в Харківській та Миколаївській областях, що розташовані на півночі та півдні України.

Двоє представників агентства вважають, що без досягнення угоди про припинення вогню Росія не припинить військові дії. Водночас, РФ залишається проти вступу України до НАТО та розміщення військових сил Альянсу на українській території, хоча, за їхніми словами, готова обговорити питання надання безпекових гарантій для Києва.

Серед інших поступок, яких може домагатися Кремль, можуть бути згода України зменшити чисельність своїх Збройних сил та зобов'язання не обмежувати використання російської мови. Водночас майбутнє Криму не обговорюється. Це все те, чого й раніше хотів Путін, і від жодного з цих пунктів він, схоже, навіть і не думає відмовлятися. Раніше на ці скажені умови звертав увагу військовий на позивний "Осман". Він наголошував, що перемир'я на умовах Росії означає, що Україна має віддати росіянам Запоріжжя та Херсон, який РФ вдруге вже не зможе окупувати, але дуже цього прагне. Також передбачається нейтральний позаблоковий безядерний статус України, демілітаризація та денацифікація.

За його словами, росіяни, зокрема заступник голови Ради Безпеки Російської Федерації Медвєдєв, відкрито говорять про те, що прагнуть зараз підписати документ про перемир'я, щоб через деякий час, коли Україна втратить пильність, знов почати бойові дії та захопити більші території, і це ще кращий варіант, бо в гіршому - українцям життя не дадуть.

Водночас військовий зазначив, що особисто він виступає за те, щоб продовжувати бойові дії з РФ, бо у випадку якщо війна повториться, є ризик, що українців просто почнуть масово вивозити по концтаборах.

Тим часом у Зе економіст заявили, що переговори між Росією та Україною можуть розпочатися вже у 2025 році. Ба більше, там стверджують, що поки триватимуть перемовини, війну можуть "заморозити".

Щодо умов, повідомляють журналісти, що Путін вимагатиме від України повного нейтралітету, і мова про вступ до НАТО навіть не йтиме. Крим і Донбас залишаться під контролем Росії, а будь-яке можливе врегулювання, ймовірно, передбачатиме збереження контролю Росії над деякими або більшістю територій, які вона наразі займає. Також зазначається, що бойові дії можуть завершитися раптово. Проте не варто забувати, що Путін оновив російську доктрину щодо використання ядерної зброї.

Водночас у виданні The Times заявили, що хай там що - кремлівський диктатор не застосує ядерку в Україні через боязнь посваритися з Китаєм. Там заявили, що Сі Цзіньпін публічно й особисто попереджав путіна, що ядерна зброя ніколи не повинна застосовуватися в Україні.

Диктатор Росії усвідомлює, що якщо він віддасть наказ про ядерний удар, навіть якщо він буде обмеженим, це може серйозно підорвати його відносини з Китаєм, якщо не знищити їх повністю. Проблема ядерного озброєння завжди залишалася актуальною. Проте цього разу вона стала особливо критичною після того, як Сполучені Штати дали "зелене світло" Україні на використання американської дальнобійної зброї. В той же день, 19 листопада, Путін оновив ядерну доктрину Росії, в якій підкреслюється, що Кремль може вжити заходів з використання свого значного ядерного арсеналу у відповідь на будь-яку агресію, що становить "критичну загрозу" для суверенітету або територіальної цілісності країни.

Попередня редакція доктрини встановлювала значно вищий поріг для застосування ядерної відплати, дозволяючи це лише в умовах, коли існування російської держави опинялося під серйозною загрозою. Вказано, що атака з використанням звичайних ракет, безпілотників або інших літальних апаратів з боку неядерної держави, що отримує підтримку від ядерної держави, може бути підставою для ядерної реакції. Важливо зазначити, що після цього оновлення Білорусь також підпадає під ядерний захист Росії. Проте, цей крок є значним зміщенням у ядерній стратегії Росії та відкриває нові можливості для тлумачення, що будь-який напад на "суверенітет або територіальну цілісність" країни може бути кваліфікований як підстава для ядерної відповіді.

Путін, як видно, не сприймав українське вторгнення в Курську область як загрозу для Росії чи свого режиму. Натомість, він явно вважає, що удари ATACMS по російській території становлять значно більшу небезпеку. У контексті безперервного конфлікту, Путін, який контролює величезні запаси тактичної ядерної зброї, міг дійти висновку, що лише рішучий удар із застосуванням найпотужнішої зброї, якою він володіє, зможе врятувати його країну від приниження. Він вважає, що серйозна загроза його владі, а не Росії в цілому, цілком може стати підставою для застосування ядерної зброї проти України або західних держав.

У Пентагоні повідомили, що наразі Сполучені Штати не виявляють жодних свідчень того, що Росія готується до використання ядерної зброї в Україні. Отже, якщо ви сподівалися на мирне існування, то, на жаль, ви опинилися не в найкращий період.

Тим часом в адміністрації очільника РФ Володимира Путіна заявили, що диктатора не влаштує замороження війни і припинення вогню в Україні.

#НАТО #Дональд Трамп #Херсон #Нафта #Європа #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Українці #Володимир Зеленський #Президент України #Китай (регіон) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Володимир Путін #Ядерна зброя #Капітуляція (капітуляція) #Озброєння #Лінія фронту #Курська область #Ракета. #Білорусь #Крим #Миколаївська область #Запоріжжя #Сі Цзіньпін #Харків #Бойові дії #Концтабір #Суверенітет #Диктатор. #Донецька область #Херсонська область #Війна на Донбасі #Луганська область #Донецький вугільний басейн #Нейтральна країна #Фокс Ньюс #Доктрина #Південна Україна #Вірджинія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги