Невдовзі стало відомо, що у договорі Monobank також міститься подібний пункт. У ПриватБанку уточнили, що передають державі інформацію тільки про покупки та повернення українських товарів, здійснені за картками "Національний кешбек".
Щоб отримати виплату в рамках програми "Зимова єПідтримка", потрібно оформити віртуальну карту "Національний кешбек". У угоді ПриватБанку міститься пункт, що дозволяє банку розкривати інформацію про платіжні транзакції, які зазвичай є банківською таємницею. Про це повідомив співзасновник конкурентного Monobank Олег Гороховський.
"Якщо ви активували картку "Національний кешбек" в ПриватБанку, варто ознайомитися з умовами, на які ви дали згоду," -- зазначив Олег Гороховський.
За словами Гороховського, інші банки такого дозволу при оформленні карти для зимової виплати не вимагають. Однак на запит видання OBOZ.UA в техпідтримці Monobank надали договір для оформлення картки "Національний кешбек", в якому так само зазначено, що клієнт дає згоду "на передачу інформації про платіжні операції за Рахунком до інформаційно-комунікаційної системи "Кешбек "Зроблено в Україні". За словами журналістів, єдина різниця полягає в тому, що в договорі Monobank конкретніше прописано, куди і які саме дані передаються.
У прес-службі ПриватБанку, після виходу матеріалу на OBOZ.UA, повідомили, що передають інформацію за картками програми "Національний кешбек" лише щодо транзакцій витрат або повернень українських товарів у магазинах, які зазначені в постанові КМУ №952 від 20 серпня 2024 року.
Народний депутат Ярослав Железняк також заявив, що розкриття банківської таємниці для участі в програмі "Національний кешбек" відповідною постановою Кабінету міністрів України № 952 вимагається від усіх банків.
"Отже, це один із пунктів вимог для всіх банків, визначений у Порядку, затвердженому урядом. Якщо ви отримуєте кошти, то автоматично даєте згоду на передачу інформації," -- зазначив народний депутат.
Пункт 8.7. заяви, необхідної для активації картки "Національний кешбек" у ПриватБанку, передбачає надання згоди на розкриття інформації про фінансові транзакції по всіх діючих рахунках "третім особам, зазначеним у Постанові Кабінету Міністрів України".
У той же час у документі вказується, що наданий дозвіл не анулює підстави для розкриття банківської таємниці, які були встановлені в угоді між банком та клієнтом, а розглядатиметься як додаткова підстава. Крім того, клієнт має можливість відкликати цей дозвіл для всіх рахунків, подавши відповідну заяву.
Нагадаємо, 3 грудня заступниця міністра економіки Надія Бігун казала в коментарі "Економічній правді", що ПриватБанк лишився єдиним банком, що вимагає підписати дозвіл на доступ держави до транзакцій для отримання 1 000 грн зимової допомоги. За словами посадовиці, всі інші банки виправили технічні нюанси, через які оформлення карти вимагало відкрити дані про платіжні операції.
Також народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк розповіла, для чого уряд платить "тисячу Зеленського". Зокрема метою програми може бути підрахунок населення, яке сьогодні проживає в Україні.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 2 грудня заявив, що "тисячу Зеленського" доведеться повернути тим, хто оформив її за кордоном.
#Приватбанк #Економіка #Уряд України #Народний депутат України #Володимир Зеленський #Банк #Журналіст #Прем'єр-міністр України #Депутат (законодавець) #Кешбек з дебетової картки #Монобанк (Україна)