Представники Словаччини знову заблокували прийняття 18-го пакета санкцій Європейського Союзу щодо Росії. Це рішення було ухвалено на зустрічі послів країн-членів ЄС.
Уряд Словаччини висунув свої умови для погодження нового пакета антиросійських санкцій. Цю інформацію передає агентство TASR.
У відділі комунікацій Міністерства закордонних і європейських справ Словацької Республіки підтвердили, що ухвалення 18-го пакету санкцій щодо Росії було зупинено. Словаччина, під керівництвом прем'єр-міністра Роберта Фіцо, неодноразово підкреслювала, що не підтримає запропонований пакет санкцій без належних гарантій від Європейської комісії, пов'язаних з ініціативою RePowerEU.
Цей план передбачає, що з 1 січня 2028 року постачання російського природного газу до країн Євросоюзу буде повністю зупинено, і, за словами Фіцо, це може суттєво вплинути на економічну ситуацію в Словаччині.
"Словацька Республіка позитивно оцінила робочі дискусії з представниками Європейської комісії щодо питань енергетики та ініціативи RePowerEU. Ці переговори мали на меті сприяти глибшому розумінню занепокоєнь і потреб Словацької Республіки, яка є однією з найбільш постраждалих країн-членів", - зазначається в повідомленні Міністерства закордонних і європейських справ Словаччини.
Представники Міністерства економіки, енергетичних компаній та промисловості Словаччини підкреслили, що ініціатива RePowerEU ставить перед економікою "значні виклики щодо конкурентоспроможності, особливо в контексті цін на енергоресурси та енергетичної безпеки країни".
Водночас в уряді заявили, що Словаччина готова продовжити конструктивне спілкування з Європейською комісією для пошуку можливих рішень у спільному діалозі. Однак на даному моменті, стверджують в уряді Фіцо, переговори не усунули основні побоювання і застереження, які Словаччина все ще має щодо пропозиції RePowerEU.
Нагадаємо, що президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн відзначила, що економіка Росії, яка веде агресивні дії, перебуває в стані "перегріву" через витрати на військові потреби, і якщо на неї здійснити достатній тиск, вона може "вибухнути". Тому Європейському Союзу слід посилити санкційні заходи, ухваливши новий, 18-й пакет санкцій.
Досі прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен висловлювала думку про необхідність, щоб Європа заповнила прогалини у військовій підтримці України на тлі призупинення постачання ракет з боку США. Вона також закликала до посилення тиску на Росію шляхом впровадження додаткових санкцій.
#Природний газ #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Енергетична галузь #Європейська комісія #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Прем'єр-міністр #Словаччина #Данія #Енергетична безпека #Урсула фон дер Ляєн