
Згідно з інформацією, наданою Службою зовнішньої розвідки України, подальше укріплення рубля виглядає маловірогідним у зв'язку з геополітичною нестабільністю та непевністю зовнішньоекономічного балансу. Цю новину оприлюднила СЗРУ в неділю, 27 квітня.
Отже, в спробі "заспокоїти" суспільні настрої всередині країни, Росстат оприлюднив офіційні дані про річну інфляцію на рівні 10,3 %. Проте реальна "інфляція для уразливих верств населення" (індекс цін на основні споживчі товари) вже досягла 17 %.
"Цей показник у 1,7 рази перевищує офіційні дані, що викликає сумніви щодо точності офіційної статистики при аналізі соціально-економічної ситуації в Російській Федерації", - зазначено в повідомленні.
25 квiтня центральний банк РФ ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 21 %, що говорить про продовження курсу на жорстку грошово-кредитну політику. Зі свого боку це знижує інвестиційну активність у Росії, гальмує зростання ВВП та підвищує фінансове навантаження на бізнес.
Через високий загальний рівень цін (попри так зване "зниження інфляційного тиску") регулятор вимушений продовжити підтримувати жорсткі грошово-кредитні умови, аби повернути інфляцію до цільового рівня у 4 % до 2026 року. Середню ж облікову ставку у 2025 році цб прогнозує в 19,5-21,5 %.
"Подальше укріплення рубля навряд чи відбудеться через нестабільність зовнішньоекономічного балансу та геополітичні ризики", - зазначили у повідомленні.
Служба зовнішньої розвідки України передбачає, що в умовах зростаючої інфляції дотримання поточної стратегії Кремля призведе до ще більшого зниження реальних доходів громадян та загострення соціальної напруги в державі.
Нагадуємо, що російські фондові та валютні ринки зазнають суттєвого падіння під час торгів, що пов'язано з новинами про призупинення переговорів щодо припинення конфлікту між Росією та Україною.
Рубль зазнав різкого падіння: коли і яким чином відбуватиметься занепад російської економіки.
#Інфляція #Росія #Економіка #Товари #Бізнес #Московський Кремль #Центральний банк #Валовий внутрішній продукт #Геополітика #Монетарна політика #Рубль #Валютний ринок #Служба зовнішньої розвідки України #Індекс споживчих цін