Підвищення цін на транспортування газу створює ризики для державних компаній, - заявила засновниця Асоціації видобувної галузі.

Зростання тарифів на транспортування газу може мати негативні наслідки для галузі газовидобутку, особливо для державного сектора. Таку думку висловила Ксенія Оринчак, засновниця Національної асоціації видобувної промисловості України. Вона підкреслила, що Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) повинна надати детальне пояснення цього рішення.

"Ми переконані, що існують обґрунтовані причини для цього. Наша мета полягає в тому, щоб НКРЕКП надало чітке пояснення своїх рішень. Адже ми провели власний аналіз і виявили не менше шести можливостей для економії, які могли б запобігти підвищенню тарифів," - підкреслила Оринчак.

Асоціація наголошує на необхідності проведення ґрунтовного дослідження та діалогу з основними гравцями ринку, більшість з яких є державними компаніями, для визначення реальних економічних показників та формування більш реальної тарифної політики.

"Якщо зібрати ключових учасників ринку, в основному державні компанії, і провести з ними обговорення, а також виконати певне дослідження, це дозволить створити вигідні умови для ведення бізнесу в газотранспортній системі та видобутку газу. У такому випадку можна буде знайти спільну мову і отримати реальні цифри, що стосуються нашої тарифної політики та реалій ведення бізнесу в Україні, а також формування тарифів", - наголосила Оринчак.

Згідно з оцінками фахівців, збільшення тарифів може обернутися додатковими витратами для компаній, що займаються видобутком газу, у розмірі 7 мільярдів гривень щорічно. При цьому найбільше постраждає державний сектор, адже приблизно 300 з понад 400 спеціальних ліцензій на видобуток нафти та газу належать саме державним підприємствам.

"Дивіться, приблизно видобуває більше 400 спецдозволів на видобуток нафти і газу. Концентрація близько 300 це припадає на державні компанії. Відповідно, що це якраз в першу чергу буде відчувати саме державний сектор", - пояснила Ксенія Оринчак.

Нещодавно Асоціація газодобувних компаній направила запит до енергетичного регулятора з проханням провести консультації щодо потенційного підвищення тарифів на транспортування газу. Газовидобувники акцентували увагу на нестачі важливої інформації в обґрунтуванні проєкту, що ускладнює оцінку основних аспектів нових тарифних ставок.

#Природний газ #Українська гривня #Нафта #Економіка #Бізнес #Енергетична галузь #Робити #Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Китай планує випустити безпрецедентну кількість облігацій у 2025 році з метою стимулювання економічного розвитку.
Зовнішні інвестиції в 2025 році, нові можливості для японських капіталовкладень та партнерство між українськими та японськими підприємствами: результати візиту української урядової делегації до Японії.
Ринкові реакції вказують на зростаючий оптимізм щодо можливого завершення конфлікту в Україні, згідно з оглядом Національного банку України.
Теги