Продовження українсько-швейцарської співпраці

В Національному лісотехнічному університеті України відбувся міжнародний швейцарсько-український семінар «Визначення можливостей зеленої енергії для Українських Карпат з біофізичної та соціально-економічної перспективи».

В семінарі взяла участь академічна спільнота університету: викладачі, студенти, аспіранти трьох науково-навчальних інститутів (НН ІЕЕМ, НН ІДТД, НН ІЛСПГ). Також до роботи долучились представники партнерських установ – Dr. Astrid Bjoernsen Gurung, Інститут снігу, лісу і ландшафтів (WSL), Швейцарія, Dr. Heino Meessen, Центр сталого розвитку й охорони довкілля (CDE) Бернського університету, Швейцарія, Радміла Устич, яка представляла Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону  «ФОРЗА».

Одне із завдань дослідницького проекту «Енергетичні альтернативи», фінансованого швейцарським секретаріатом з досліджень, освіти та інновацій (SBFI) в рамках українсько-швейцарського співробітництва у дослідженні лісів, – це спрямування на використання енергії деревини в Українських Карпатах.

Цей проект «Енергетичні альтернативи» розпочався 1 січня 2017 року і завершиться 31 грудня 2020 року. Він ґрунтується на міжгалузевому та міждисциплінарному системному аналізі області дослідження, який використовують для оцінки значення та потенціалу деревини як джерела енергії з екологічної, економічної та соціальної точок зору. Проект реалізується на базі трьох Карпатських областей: Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської і націлений на підтримку переходу українського гірського регіону до надійного незалежного енергопостачання в майбутньому шляхом пошуку можливостей ефективного використання місцевих відновлювальних джерел енергії.

Як повідомляє сайт Національного лісотехнічного університету України, у рамках проекту було проведено декілька міжнародних семінарів, Зокрема в НЛТУ України, Трансільванському університеті м. Брашов, Румунія, і в рамках Конгресу ЮФРО, Фрайбург, Німеччина. Перші дослідження можливості використання деревини як джерела енергії в умовах Карпатського регіону, рушійні сили і перешкоди до розвитку цього процесу досліджували магістранти НН ІЕЕМ і НН ІДТД, проводячи власні дослідження під керівництвом проф. Кійка О.А., проф. Соловія І.П., доц. Загвойської Л.Д. і доц.Максимів Л.І.

На останньому семінарі учасники проекту провели оцінку перших його напрацювань: підсумували результати досліджень, проведених у рамках дипломних робіт магістрів, розглянули подання на конкурс кращих практик, ідей та інновацій у використанні деревини для енергії на території Львівської та Закарпатської областей.Також визначили пріоритети та уточнили кроки, які мають бути прийняті в 2018 році – це нові кандидатські дисертації, розробка навчальних програм, тиждень зеленої енергії та інші.

#лес #Лесная отрасль

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Прем'єр-міністр Норвегії поділився інформацією про те, чи планує країна реагувати на нові тарифи, введені Трампом.
Литва виділить 20 мільйонів євро на підтримку експортерів, які зазнають збитків внаслідок тарифів, введених Трампом.
Угорський урядовець висловив звинувачення на адресу Брюсселя щодо нових тарифів, запроваджених адміністрацією Трампа.
Теги