Лондон наклав санкції на 20 суден, що належать до "тіньового" флоту Російської Федерації.

Велика Британія запроваджує санкції проти 20 суден тіньового флоту, що перевозять незаконну російську нафту. Про це повідомив прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер під час саміту лідерів Об'єднаних експедиційних сил в Естонії.

Серед цих суден виділяються Ocean Faye, Andaman Skies та Mianzimu, кожне з яких у 2024 році перевезло більше чотирьох мільйонів барелів російської нафти. Крім того, під санкції потрапили дві компанії, що займаються торгівлею російським нафтовим продуктом: 2Rivers DMCC та 2Rivers PTE LTD.

"Доки доходи від нафти підтримують вогонь незаконної війни Путіна, українські родини стикаються з холодними та темними ночами, часто без опалення, електрики чи світла, піддаючись безперервним ракетним обстрілам з боку Росії", - зазначив Кір Стармер.

В цілому, Велика Британія запровадила санкції проти більш ніж 100 суден, які займаються перевезенням російських енергетичних ресурсів, серед яких 93 нафтових танкера. Крім того, Велика Британія разом із Данією, Швецією, Польщею, Фінляндією та Естонією уклала угоду про створення нового партнерства для боротьби з "тіньовими" судами на Балтійському маршруті.

Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення Росії до України США, Велика Британія та ЄС заборонили імпорт російської нафти, що надходить морем. G7 та ЄС також заборонили своїм компаніям обслуговувати та страхувати постачання російської нафти, ціна якої перевищує 60 доларів за барель.

Для обходу цього обмеження Росія використовує так званий "тіньовий флот", що, за різними даними, налічує близько 600 суден. Більшість із них є застарілими, не мають страхування та не відповідають міжнародним екологічним стандартам перевезення.

Раніше, президент України Володимир Зеленський, заявив, що флот потрібно обмежувати "не тільки санкціями, але й іншими способами".

"Цей флот становить одну з найзначніших загроз", - зазначив він. "Путін експлуатує ці танкери для фінансування своєї військової кампанії, і більшість із цих суден є застарілими, погано підтримуються і функціонують без належного контролю".

Президент України підкреслив, що призупинення діяльності флоту не лише означає зупинку фінансування військових дій з боку Росії, але й є кроком на захист навколишнього середовища.

Розлив нафти, який стався на вихідних в Керченській протоці Зеленський назвав "екологічною катастрофою".

"Ці санкції додадуть ще більшого тиску на економіку Путіна, що пробуксовує через війну, - заявив Стармер та додав. - Водночас ми зміцнюємо позицію України новим фінансуванням для екстреної підтримки її гуманітарних потреб і життєво важливого ремонту енергетичної системи, щоб допомогти українцям, які переживають третю зиму російського незаконного повномасштабного вторгнення".

Стармер також повідомив про виділення 35 мільйонів фунтів стерлінгів на термінову допомогу Україні, спрямовану на відновлення її енергетичної інфраструктури.

Фінансування з Великобританії має на меті створення 20 МВт електричної енергії, що зможе забезпечити електрикою приблизно 20 000 домогосподарств. Цю інформацію було опубліковано на офіційному веб-сайті уряду Великої Британії.

У 2024 році Росія провела більше десяти великих атак на енергетичні об'єкти України, повідомляє офіс прем'єр-міністра Великобританії. Від початку повномасштабного вторгнення, щонайменше 66% енергетичної інфраструктури зазнало ушкоджень або було знищено.

#Електрична енергія #Нафта #Європейський Союз #Росія #Економіка #Імпорт #Українці #Володимир Зеленський #Президент України #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Польща #Інфраструктура #Володимир Путін #Російська мова #Бочка (одиниця) #Прем'єр-міністр Великої Британії #Швеція #Фінляндія #Естонія #Данія #Балтійське море #Екологія #Електрика #Торгівля #Танкер (судно) #Корабель #Фунт стерлінгів #Керченська протока

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Діє вже більше 20 років. Сполучені Штати продовжують застосування антидемпінгового мита на українську арматуру.
Лондон наклав санкції на 20 суден, що належать до "тіньового" флоту Російської Федерації.
Велика Британія ввела нові обмеження на діяльність російського тіньового флоту.
Теги