
Чому Bitcoin не підходить на роль довгострокового інвестиційного активу - у матеріалі РБК-Україна.
У коментарі для РБК-Україна Сергій Фурса, заступник директора з торгівлі цінними паперами в інвестиційній компанії Dragon Capital, зазначив, що провідні інвестиційні фірми уникають довгострокових інвестицій у криптовалюти.
"Серйозні інвестиційні фонди або банки не використовують криптовалюту як довгостроковий актив, наприклад, як облігації уряду США", - сказав Сергій Фурса.
На його думку, ринок криптовалют - це "бульбашка", тобто створення ціни на актив, вартість якого сумнівна. "Сама криптовалюта нічого не варта", - наголосив Сергій Фурса.
За словами Бориса Кушнірука, який очолює експертно-аналітичну раду "Українського аналітичного центру", криптовалюти не слід вважати грошима. Він підкреслив, що для того, щоб об'єкт вважався грошима, він повинен виконувати чотири ключові функції: бути засобом платежу, засобом обігу, мірою вартості та засобом для накопичення.
"Власне, всі децентралізовані криптовалюти виступають спекулятивними активами, оскільки не здатні виконувати всі функції грошей. Хоча ви можете здійснити покупку, використовуючи криптовалюту, забезпечити одночасне виконання всіх чотирьох основних функцій грошей їм не під силу," - зазначив він у коментарі для РБК-Україна.
Зображення: Криптовалюта не є справжніми фінансами (Getty Images)
Борис Кушнірук висловлює переконання, що криптовалюта не має істинної цінності. "Що таке криптовалюта? Це віртуальний актив, який не має жодної реальної вартості," - зазначив фахівець, підкресливши, що традиційні гроші підтримуються економічними показниками тієї країни, в якій вони використовуються.
Сергій Фурса припустив, що деякі інвестфонди можуть займатися спекулятивною торгівлею криптовалютою. "Можливо, хтось займається короткостроковими спекуляціями, щоб заробити на стрибках курсу. Може, хтось це робить", - сказав Сергій Фурса.
Борис Кушнірук навів приклад американського інвестиційного фонду BlackRock, який на початку 2024 року створив окремий фонд BlackRock's iShares Bitcoin Trust, для залучення інвестицій у криптовалюту Bitcoin.
У проспекті цього фонду, а саме у розділі "Ризики", вказується, що акції фонду дуже волатильні, вони можуть втратити значну частину своєї вартості. Також наводяться приклади значного падіння вартості Bitcoin у минулому і наголошується, що такі випадки можуть повторитися.
"Висока волатильність може залишатися на значному рівні, і ціна акцій може різко впасти в майбутньому без ознак відновлення. Траст (інвестиційний фонд - ред.) не підлягає активному управлінню і не буде вживати жодних дій для того, щоб використати можливості чи зменшити наслідки коливань вартості біткойна," - йдеться у проспекті.
#криптовалюта #Економіка #РБК-Україна #Інвестиції #Облігація (фінанси) #Банк #Dragon Capital (компанія) #Безпека (фінанси) #BlackRock #Торгівля #Біткойн #Інвестиційна компанія #Волатильність (фінанси) #Інвестиційний фонд