Бізнес тижня. Фірташ втратив перспективне родовище, а його компанія виводить мільярди за кордон. Тим часом, половина українців зайнята не за своєю спеціальністю.

Як малим і середнім підприємствам отримати фінансування, які проблеми існують в українській освітній системі, та які методи виведення валют з країни використовують злочинні елементи – огляд статей тижня від NV Бізнес.

"Людина купувала золото за межами України, використовуючи картки в доларах або євро. Незабаром вона перепродавала його, отримуючи кошти на свій зарубіжний банківський рахунок", – так коротко характеризує заступник голови НБУ Дмитро Олійник одну з нових схем виведення валюти з країни. Це не єдиний випадок – такі угоди вражають своїми масштабами та креативним підходом. У інтерв'ю для NV Бізнес він детально розповідає, як українські компанії обходять валютний контроль, виводять мільярди доларів за кордон, ухиляються від сплати податків через криптовалюти, фіктивний імпорт і інші маніпуляції. Олійник також висвітлює ризики, які ці дії несуть для економіки, необхідність перегляду санкційної політики та інструменти, над якими НБУ працює для боротьби з цими викликами.

А ще -- Мотронівський ГЗК Дмитра Фірташа втратило ліцензію на розробку цирциркон-рутил-ільменітового Малишевського родовища, бізнес налаштовується зростати та в чому проблема освіти.

Фіктивний імпорт, дорогоцінне золото та ліцензія для Revolut: заступник голови НБУ розкриває схеми виведення валютних коштів з України, обговорює санкції та новий реєстр у ексклюзивному інтерв'ю.

Заступник голови Національного банку України Дмитро Олійник в інтерв'ю виданню NV Бізнес поділився інформацією про механізми виведення валюти з країни в умовах війни, розповів про боротьбу з так званими "дропами", пояснив, чому чинні санкції не зупиняють фінансові потоки в Росію, а також поділився планами регулятора щодо вирішення цієї проблеми.

Ознайомтеся з інтерв'ю в цілому.

Компанія орієнтована на розвиток.

Українські підприємства демонструють, що навіть у найважчих обставинах можна не лише витримати труднощі, а й виявити нові шляхи для зростання.

Пожалуйста, ознакомьтесь с колонкой целиком.

Проект, оцінений у 200 мільйонів доларів. Фірташа позбавили перспективного родовища — які наступні кроки?

Мотронівський гірничо-збагачувальний комбінат, що належить Дмитру Фірташу, втратив ліцензію на видобуток цирциркон-рутил-ільменітового Малишевського родовища. Тепер цей актив може бути виставлений на аукціон або запропонований через угоду про розподіл продукції (УРП). Чи буде це цікавити бізнес?

Ознайомтеся зі статтею до кінця.

Що не так з українською освітою?

Понад 50% українців повідомляють, що не працюють за фахом (дослідження Rakuten Viber, 2023). Водночас Україна посідає лише 105 місце зі 143 країн у рейтингу найщасливіших країн світу (звіт World Happiness Report, 2024). Отже, українці витрачають на освіту кращі роки, отримують омріяний диплом про завершення того чи іншого поважного закладу освіти, та в переважній більшості не мають ані професії, за якою вони хочуть працювати, ані навичок, як вибудувати своє життя так, щоб відчувати себе щасливим.

Пожалуйста, ознакомьтесь с колонкой целиком.

Кваліфікації, здобуті в умовах боротьби.

Суспільство повинно бути готовим до повернення ветеранів з війни, а не навпаки. Справжня адаптація полягає в тому, щоб створити умови для прийняття ветеранів, а не намагатися змінити їх відповідно до своїх потреб.

Пожалуйста, ознакомьтесь с колонкой целиком.

Інвестор чи діловий партнер? Шляхи отримання підтримки для розвитку малих і середніх підприємств — думки п'яти фахівців.

Малий і середній бізнес в Україні вже давно не обмежується скромними мріями. Тим не менш, для зростання завжди необхідні різні ресурси — фінансові, кадрові та експертні. У такі періоди виникає важливе питання: кого обрати для співпраці — інвестора чи бізнес-партнера?

#Viber #золото #Національний банк України #Податок #Росія #Економіка #Імпорт #Україна #Українці #Інвестор #Бізнес #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Банк #Долар #Політика #Українська мова #Суспільство #Валюта #Ліцензія #Аукціон #Дмитро Фірташ #Ракутен

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Пауелл висловив занепокоєння щодо можливих коливань інфляції в найближчому майбутньому.
Кабінет Міністрів України, очолюваний Сергієм Марченком, разом із міністрами фінансів партнерських держав та Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку провели обговорення щодо шляхів співпраці для успішного відновлення.
Кабінет Міністрів України - Зміни у сфері екологічного захисту та європейська інтеграція: що бізнесу слід очікувати?
Теги