
Німеччина та Велика Британія підписали в Лондоні Договор про дружбу та двостороннє співробітництво між Федеративною Республікою Німеччина та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Підписи на документах були поставлені прем'єр-міністрами Німеччини Фрідріхом Мерці та Великої Британії Кіром Стармером, а також міністрами закордонних справ Німеччини Йоганном Вадефулем і Великої Британії Девідом Ламмі.
Стармер охарактеризував підписання як "історичний" момент, а документ – як "надзвичайно важливу угоду, яка стала першою в своєму роді між цими двома державами". За словами британського прем'єр-міністра, угода охоплює різноманітні аспекти, такі як безпека, оборона, торгівля та економіка.
"Сьогодні ми стали свідками важливого етапу в історії відносин між Німеччиною та Великою Британією," - висловився канцлер Мерц. Він підкреслив, що це сприятиме зміцненню співпраці, особливо в контексті виходу Великої Британії з Європейського Союзу.
"Ми плануємо поглибити наше співробітництво в сферах оборони, міжнародних відносин і економічної стратегії", - зазначив Мерц.
Договір акцентує увагу на питаннях безпеки: обидві країни домовилися про більш тісну співпрацю в сфері озброєння, військової підтримки, а також у поглибленні взаємодії своїх розвідувальних агентств. Сторони зобов'язуються спільно реагувати на "нові, масштабні виклики євроатлантичній безпеці в умовах підвищеної стратегічної конкуренції, загроз міжнародному порядку, заснованому на нормах, а також на виклики для своїх демократій, пов'язані з зростанням гібридних загроз". У німецько-британському договорі не міститься конкретних положень щодо ядерного стримування, проте в ньому йдеться про необхідність проведення поглибленого діалогу з питань оборони, що є спільним інтересом, а також про глобальне стратегічне прогнозування, включаючи аспекти, пов'язані з ядерною безпекою.
У документі йдеться про агресивну війну, що веде Російська Федерація, яку описують як "найважливішу та найбільш актуальну загрозу" безпеці. Обидві сторони мають намір узгоджувати свої дії для стримування та забезпечення безпеки на північних і східних кордонах НАТО.
Документ також згадує тристоронню співпрацю ФРН і Великої Британії з Францією - формат E3.
#НАТО #Лондон #Європейський Союз #Росія #Укрінформ #Економіка #Сполучене Королівство #Німеччина #Журналіст #Прем'єр-міністр #Озброєння #Зовнішня політика #Канцлер #Оцінка розвідданих #Франція #Фланг