
На Даунінг-стріт відзначили, що "російський тіньовий флот зазнає найбільших санкцій за всю історію, що підсилює тиск на (російського лідера Володимира) Путіна та забезпечує захист важливої національної інфраструктури Великої Британії та Європи".
Зазначається, що таке оголошення Стармер зробить 9 травня на саміті представників країн, які є членами Об'єднаних експедиційних сил (JEF) в столиці Норвегії Осло.
У склад JEF входять десять держав: Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія, Нідерланди, Швеція та Велика Британія.
Лондон прогнозує, що це підвищить тиск на російську економіку, яка вже відчуває негативний вплив через падіння цін на нафту та значні витрати на війну.
В британському уряді пояснили, що основний пакет санкцій буде націлений "на старий і небезпечний тіньовий флот, що перевозить російську нафту".
"Нерозважливі дії флоту становлять дорогу загрозу для критичної національної інфраструктури Великої Британії та євроатлантичного регіону та навколишнього середовища. Новий пакет означатиме, що Велика Британія застосує санкції проти більшої кількості кораблів тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна", - передали в Офісі Стармера.
Отже, 9 травня британський уряд запровадить санкції проти "до 100 нафтових танкерів, які складають основну частину прихованого флоту Путіна і відповідають за транспортування вантажів на загальну суму понад 24 мільярди доларів з початку 2024 року".
Згідно з інформацією, що надійшла з Даунінг-стріт, діяльність тіньового флоту не лише постачає кошти для незаконної війни Росії проти України, але й "порушує критично важливу національну інфраструктуру через безвідповідальне судноплавство в європейських водах".
"Очікується, що захист підводної інфраструктури від зловмисних і необережних інцидентів стане ключовою частиною обговорень лідерів на саміті Об'єднаних експедиційних сил в Осло сьогодні", - йдеться в заяві уряду Британії.
Також зазначається, що такі заходи були ініційовані після того, як у січні JEF активував новітню систему реагування, керовану Великою Британією, яка отримала назву Nordic Warden. Ця система призначена для моніторингу можливих загроз підводній інфраструктурі та спостереження за тіньовим флотом Російської Федерації, внаслідок повідомлень про пошкодження значного підводного кабелю в Балтійському морі.
Лондон звертає увагу, що підводна інфраструктура є джерелом зв'язку Великої Британії, й "передає 99% міжнародних телекомунікаційних даних і життєво важливих джерел енергії, таких як електроенергія, нафта та газ".
"Інфраструктура може зазнати загрози через судна, що не відповідають стандартам безпеки, не мають відповідних сертифікатів або технологій, які дозволяють уникати зіткнень з інфраструктурою, або якщо ці технології були свідомо відключені", - зазначають в Офісі Стармера.
Крім того, нові санкції Великобританії, як передбачається, не лише вплинуть на численні танкери тіньового флоту, але й завдадуть удару по тим, хто контролює цей флот.
"Сьогоднішня акція ще більше демонструє, що немає де сховатися тим, хто допомагає фінансувати військову машину Путіна", - наголошують в британському уряді.
За словами прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, кожен захід, який "ми вживаємо для посилення тиску на Росію та для досягнення справедливого і тривалого миру в Україні, є ще одним кроком до забезпечення безпеки та благополуччя у Великій Британії".
"Неможливо перебільшити ризик, який Росія становить для нашої національної безпеки. Тому ми готові вжити всіх необхідних заходів, щоб нейтралізувати операції її прихованого флоту, позбавити агресора фінансування його військових дій через нафтові доходи та забезпечити охорону підводної інфраструктури, на яку ми спираємося у нашому повсякденному житті," - зазначив він.
Крім того, представники британського уряду повідомили, що, завдяки заходам санкцій з боку Заходу, доходи Росії від видобутку нафти і газу знижуються щорічно з 2022 року, що свідчить про втрату понад однієї третини їхньої вартості протягом трьох років.
"Санкції та витрати на його жорстоку агресію призводять до стагнації російської економіки — капітал втрачається, інфляція підвищується, а витрати держави на оборону і безпеку швидко зростають," - зазначили в Офісі Стармера.
Передбачається, що 9 травня керівники JEF оголосять про новий етап партнерства Організації з Україною, що, в свою чергу, "ще більше укріпить зв'язки між групою JEF — одними з найбільш відданих союзників України — та самою Україною".
"Це сприятиме подальшій підтримці Збройних сил України через активні тренування, покращення оперативної сумісності між військовими платформами та зміцнення боротьби з дезінформацією. Крім того, JEF Nations матиме можливість вчитися на бойовому досвіді українських військових," - повідомили у британському уряді.
#Литва #Лондон #Електрична енергія #Природний газ #Інфляція #Нафта #Європа #Росія #Економіка #Україна #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Інфраструктура #Володимир Путін #Західна Європа #Російська мова #Нідерланди #Національна безпека #Дезінформація #Швеція #Норвегія #Латвія #Ісландія #Фінляндія #Естонія #Данія #Телекомунікації #Вантаж #Енергія #Балтійське море #Військові #Танкер (судно) #Капітал (економіка) #Осло, Норвегія