Зокрема, Трамп має намір призупинити військові дії та зменшити роль США у підтримці України.
Колишній президент США і республіканський претендент на президентську посаду Дональд Трамп заявив, що у разі успіху на виборах планує призупинити конфлікт в Україні. Цю інформацію наводить ТСН, посилаючись на повідомлення від Контракти.UA.
Цю інформацію передає Financial Times.
Оцінка партнерських відносин.
Згідно з даними, отриманими від джерел видання, Трамп планує агресивну глобальну стратегію на свій другий термін: від України та Близького Сходу до впливу на союзників і противників США.
Згідно з інформацією, наданою джерелами Financial Times, у разі повернення Трампа до Овального кабінету, він планує діяти дуже рішуче, прагнучи завершити конфлікти в Україні та на Близькому Сході. Одночасно він може посилити тиск на союзників США, загрожуючи підвищенням мит, щоб змусити їх інвестувати більше в оборону та налагодити більш збалансовані торговельні відносини з Америкою, а також продовжити тиснути на Китай.
Зухвалий глобальний порядок денний "Америка понад усе", розроблений помічниками Трампа, є програмою, у якій друзів і ворогів однаково оцінюватимуть за одним і тим самим простим показником: їхнім профіцитом у двосторонній торгівлі зі США.
Елбрідж Колбі, який обіймав посаду помічника в Пентагоні під час першого терміну президентства Дональда Трампа, висловлює думку, що у разі повторного обрання Трампа його адміністрація може прагнути до формування альянсів, але з новими підходами. Він виділяє такі країни, як Польща, Південна Корея, Індія та Ізраїль, як приклади союзників, які є самодостатніми, спроможними та готовими співпрацювати в інтересах спільної вигоди.
Ставлення до війни в Україні
Дональд Трамп та його супутник, кандидат на посаду віцепрезидента Джей Ді Венс, не раз висловлювали своє прагнення завершити конфлікт в Україні. Проте залишається відкритим питання — яким чином це можна реалізувати.
Зрозуміння відповіді прийшло, коли Венс виклав концепцію замороженого конфлікту, що охоплює автономні регіони з обох сторін демілітаризованої зони та Київ, перебуваючи в дипломатичному стані невизначеності поза межами НАТО.
За словами одного з довгострокових радників Трампа, цей план може стати переосмисленням невдалих Мінських угод 2014-2015 років, які намагалися покласти край бойовим діям на сході України.
Ці угоди визначали стратегію, що забезпечувала територіальну цілісність України, водночас встановлюючи автономні регіони, проте їхні умови залишилися нерозвиненими та невиконаними.
Європейські збройні сили в Україні?
Цього разу, зазначає радник, передбачені будуть механізми примусу з наслідками за невиконання угоди. Проте, на його думку, контроль за дотриманням угоди повинні здійснювати європейські війська, а не сили НАТО чи миротворці ООН.
"Є дві речі, на яких Америка наполягатиме. У нас не буде ні чоловіків, ні жінок у механізмі примусу. Ми не платимо за це. Європа за це розплачується", - додає радник Трампа.
Небезпека розподілу Європи
Київ стверджує, що врегулювання без жорстких гарантій безпеки для України було б рівносильним капітуляції перед Володимиром Путіним, оскільки це могло б дати російському диктаторові перепочинок, щоб підготуватися до нового нападу, і ризикує надіслати знак слабкості всьому світу.
Це може також спричинити розпад Європи — певні країни НАТО можуть мати різні погляди на те, як діяти в разі, якщо США ухвалять рішення про відхід.
Паралізація конфлікту
Замість цього, радники Трампа висловлюють думку, що Україна зазнає поразки у війні, тому заклики до мирного врегулювання виглядають морально виправданими. Вони вважають, що Байден повинен був вести діалог з Путіним, як це робили президенти з радянськими лідерами в епоху холодної війни, і що перспектива членства України в НАТО не є реалістичною в найближчій перспективі.
Фред Флейтц, що обіймав позицію в першій адміністрації Трампа, висловив думку про можливість призупинення членства на декілька років як засобу для заохочення Росії до ведення переговорів.
"Ми зупиняємо конфлікт, Україна не віддає жодної частини своєї території, а інша сторона не відмовляється від своїх територіальних вимог. Ми ведемо діалог, усвідомлюючи, що досягнення остаточної угоди, ймовірно, є малоймовірним, поки Путін залишається при владі", - зазначає він.
Внутрішні суперечності в рамках Республіканської партії стосовно України
Проте такий метод не отримав би одностайної підтримки в межах Республіканської партії. За умов, коли партія перебуває під впливом Трампа, існує три різні фракції з питань національної безпеки, які прагнуть привернути його увагу:
Перших двох об'єднало бажання залишити Україну в Європі.
Помічник Дональда Трампа Елбрідж Колбі, який вважає себе прихильником пріоритетів, заперечує тезу, що угода посилить вплив Пекіна.
Майк Волтц, один із провідних республіканських ораторів з питань національної безпеки в Палаті представників, пропонує Трампу пригрозити обвалити російську економіку, знизивши ціни на нафту та газ. "Президент дуже добре розуміє, що таке важелі тиску, а ми маємо величезні економічні важелі впливу на Росію", -- каже він.
Раніше Андрій Єрмак, який очолює Офіс президента, висловив думку, що Трамп не дасть можливості Путіну здобути перемогу у війні.
#НАТО #Дональд Трамп #Природний газ #Нафта #Європа #Росія #Економіка #Україна #Київ #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Республіканська партія (США) #Володимир Путін #Організація Об'єднаних Націй #Російська мова #Холодна війна #Індія #ТСН #Financial Times #Білий дім #Близький Схід #Овальний кабінет #Друга Польська Республіка #Національна безпека #Пентагон #Південна Корея #Ізраїль #Капітуляція (капітуляція) #Палата представників Сполучених Штатів Америки #Пекін