Долар досяг місячного піку у порівнянні з іншими валютами світу на фоні тарифів, введених Трампом.

Збільшення вартості різноманітних продуктів, таких як кава, аудіообладнання та побутові предмети, стало причиною підвищення інфляційного рівня в червні, при цьому ціни на імпортні товари також значно зросли.

Це зміцнило долар і підштовхнуло зростання прибутковості держоблігацій США, оскільки інвестори знизили очікування зниження процентних ставок Федеральною резервною системою цього року. Базова прибутковість 10-річних облігацій досягла місячного максимуму в 4,4950%.

Збільшені процентні ставки Федеральної резервної системи роблять долар більш привабливим для інвестицій.

Євро знизився до найнижчого рівня за три тижні, досягнувши позначки 1,1616 долара.

На думку Натаніеля Кейсі, інвестиційного аналітика компанії Evelyn Partners, підвищення цін на ключові товари в США "може свідчити про те, що ми починаємо відчувати певний інфляційний тиск внаслідок зростання тарифів", хоча наразі робити остаточні висновки ще передчасно.

"Незважаючи на те, що даний інфляційний звіт не викликає значних побоювань, різке підвищення цін на ключові товари та постійна невизначеність щодо майбутніх митних ставок можуть змусити Федеральну резервну систему, а також її голову Джерома Пауелла, обдумати можливість зниження відсоткових ставок", - зазначив Кейсі.

Інвесторів також турбувала перспектива того, що наступником Пауелла може виявитися людина, більш схильна до зниження процентних ставок, що потенційно може спровокувати зростання цін.

Протягом кількох місяців Трамп неодноразово критикував Пауелла за те, що той не вживає заходів для пом'якшення монетарної політики, і регулярно закликав його залишити свою посаду. У вівторок він висловив думку, що перевитрати на відновлення штаб-квартири ФРС у Вашингтоні, яка коштує 2,5 мільярди доларів, можуть призвести до звільнень.

"Збільшена небажана увага до Пауелла підсилила припущення про можливість його дострокового звільнення та про те, що Трамп може висунути свою кандидатуру", - повідомила Моллі Шварц, стратег з макроекономіки та крос-активів у Rabobank.

За перше півріччя 2025 року індекс долара показав найгіршу першу половину року з 1973 року, оскільки хаотичне введення Трампом тарифів викликало побоювання з приводу економіки США і безпеки казначейських облігацій.

Євро піднявся в ціні щодо долара на 13,8%, досягнувши позначки 1,181 у проміжку з січня по червень, що стало найвищим результатом за перші шість місяців року.

В Україні на початку липня офіційний курс євро досяг рекорду в 49,40 гривень, але незабаром знизився до 48,80 гривень.

#Дональд Трамп #Інфляція #Українська гривня #Економіка #Товари #Інвестор #Облігація (фінанси) #Прибуток (економіка) #Євро #Макроекономіка #Відсоткова ставка #Робити #Штаб-квартира #Мито (податок) #Кава #Федеральна резервна система

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
"Трамп може змусити Путіна капітулювати": які ще заяви зробив Зеленський в інтерв'ю для The Post.
Зеленський поділився своїми думками про те, як Трамп міг би примусити Путіна підкоритися.
Нові обличчя в складі уряду: деталі про Дениса Улютіна, Тараса Качку та Олексія Соболєва | УНН
Теги