Президентка Єврокомісії повідомила, що Європейський Союз налаштований на "суворий, але продуктивний" обмін думками зі Сполученими Штатами.

Європейський Союз прагне до співпраці з США, проте має намір рішуче реагувати на будь-які свавільні чи несправедливі дії з боку американських партнерів, відстоюючи свої цінності та інтереси.

Про це повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час пресконференції в Брюсселі, що підсумовувала неформальну зустріч глав держав та лідерів ЄС, присвячену зміцненню обороноздатності Європи, інформує кореспондент Укрінформу.

"На початку нашої зустрічі ми зосередилися на обговоренні трансатлантичного партнерства. Це співробітництво є основою наших важливих відносин, які сприяють досягненню миру, безпеки та процвітання. У світлі відомих нам фактів, і враховуючи високі ставки, ми прагнемо розвивати практичну співпрацю зі Сполученими Штатами. Безумовно, існують нові виклики та зростаюча невизначеність. Тому Європейський Союз налаштований на серйозний, але конструктивний діалог із США", - зазначила фон дер Ляєн.

На її думку, європейська сторона цілком усвідомлює ті виклики, які можуть виникнути у взаєминах зі Сполученими Штатами.

"Якщо ми станемо мішенню для довільних або несправедливих дій, Європейський Союз готовий діяти рішуче. Протягом цих вихідних ми стали свідками введення високих тарифів на товари з Канади та Мексики. Ці тарифи підвищують витрати для підприємств, негативно впливають на працівників та споживачів, створюють зайві економічні розриви та сприяють інфляційним процесам. Ми не бачимо в цьому нічого позитивного. Тому ми віддаємо перевагу конструктивному діалогу. Водночас Євросоюз залишається відданим своїм багатостороннім зобов'язанням - як у сфері розвитку, так і в питаннях, пов'язаних з кліматичними цілями", - підкреслила президентка Єврокомісії.

Вона підкреслила, що Європейський Союз цілком усвідомлює свої внутрішні проблеми і налаштований на виконання необхідних завдань для їх подолання. На думку Урсули фон дер Ляєн, основною метою цих зусиль є зміцнення конкурентоспроможності європейської економіки. Основні принципи та стратегія для досягнення цієї мети були викладені в новітньому документі — Компасі конкурентоспроможності ЄС.

Як повідомлялося, у Брюсселі відбулася неформальна зустріч глав держав та урядів ЄС, які зібралися для обговорення питань щодо зміцнення європейської безпеки й оборони.

#Канада #Інфляція #Європейський Союз #Європа #Укрінформ #Економіка #Бізнес #Північна та Південна Америка #Європейська комісія #Брюссель #Журналіст #Клімат #Споживач #Мексика #Урсула фон дер Ляєн #Конкуренція (компанії)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зеленський: Україна готова до "швидких і конструктивних" дій для досягнення миру, необхідний тиск з боку США на Росію.
Швидше, ніж Ryanair і Wizz Air: з'явилася інформація про дати рейсів SkyUp з України.
НБУ оцінює встановлені терміни повернення валютних надходжень як прийнятний компроміс.
Теги