Європейський Союз продовжить підтримувати Україну, незважаючи на рішення, прийняті Сполученими Штатами, - заявила фон дер Ляєн.

Євросоюз продовжить підтримувати Україну стільки, скільки знадобиться, незалежно від політичних змін у США. Про це президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила 21 січня у виступі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

"Ми вже надали Україні близько 130 мільярдів євро підтримки і маємо намір продовжувати це робити без жодних сумнівів. Незалежно від подальших подій, для нас є пріоритетом, щоб Україна зберегла свою незалежність і сама ухвалювала рішення стосовно своєї території," - підкреслила фон дер Ляєн.

Її висловлювання прозвучало на фоні повернення Дональда Трампа до влади в США, який вже в перший день свого президентства оголосив про намір зменшити обсяги міжнародної допомоги.

Говорячи про відносини зі США, очільниця Єврокомісії підкреслила готовність до діалогу, але на принципових засадах: "Нашим першим пріоритетом буде раннє залучення до обговорення спільних інтересів і готовність до переговорів. Ми будемо прагматичними, але завжди відстоюватимемо свої принципи", - заявила фон дер Ляєн.

Президентка Єврокомісії зазначила, що світ вступив у "нову еру жорсткої геостратегічної конкуренції", де провідні економіки змагаються за доступ до сировини, нових технологій та глобальних торговельних шляхів - від штучного інтелекту до чистих технологій, від квантових обчислень до космосу.

"З огляду на зростаючу конкуренцію, цілком ймовірно, що ми будемо свідками активного застосування економічних заходів, включаючи санкції, контроль за експортом і тарифи, які мають на меті забезпечити економічну та національну безпеку," - зазначила вона.

З метою пристосування до нових реалій Єврокомісія планує на наступному тижні презентувати "дорожню карту з конкурентоспроможності", яка окреслить стратегічні напрямки діяльності ЄС на найближчі п'ять років. Як зазначила Урсула фон дер Ляєн, Європі потрібно "перемкнути передачу", щоб забезпечити сталий розвиток у наступні 25 років.

Після свого вступу на посаду президент США Дональд Трамп став одним із перших, хто підписав указ, що передбачає 90-денну перерву в наданні зовнішньої допомоги іншим державам. Це рішення було ухвалене з метою оцінити ефективність та відповідність існуючих програм зовнішньої допомоги стратегічним цілям зовнішньої політики Сполучених Штатів. Інформацію про цей документ оприлюднив Білий дім.

Трамп вже давно виступає проти надання іноземної допомоги, незважаючи на те, що ця допомога зазвичай складає близько 1% від федерального бюджету, якщо не враховувати виняткові ситуації, як, наприклад, мільярди доларів зброї, які були передані Україні. Він неодноразово висловлював свою критику щодо обсягу фінансування, яке було виділено для підтримки України під час масштабного вторгнення з боку Росії.

#бюджет #Дональд Трамп #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Україна #Радіо «Свобода» #Європейська комісія #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Євро #Конкуренція (економіка) #Білий дім #Національна безпека #Зовнішня політика #Штучний інтелект #Інавгурація #Торгівля #Урсула фон дер Ляєн #Конкуренція (компанії) #Всесвітній економічний форум

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
"Наступні події можуть стати ще більш складними": Трамп звернувся до Росії з вимогою припинити війну, попередивши про можливість введення нових санкцій і мит на весь російський експорт до Сполучених Штатів.
Європейський парламент: Вибори президента в Білорусі - ілюзія.
Зеленський заявив, що закінчення війни повинно бути досягненням для Трампа, а не для Путіна.
Теги