Європейський Союз затвердив "один з найзначніших пакетів санкцій" проти Росії. Вже є реакція Зеленського на це рішення.

Кая Каллас поділилася інформацією про теми, на які будуть спрямовані нові обмеження.

Європейський Союз ухвалив 18-й пакет санкцій щодо Росії, про що повідомила головна дипломата ЄС Кая Каллас. Вона охарактеризувала цей набір обмежень як один з найжорсткіших. Президент України Володимир Зеленський також висловив свою реакцію на рішення ЄС.

"Ми твердо стоїмо на своєму. ЄС щойно схвалив один із найсильніших на сьогодні пакетів санкцій проти Росії. Ми ще більше скорочуємо військовий бюджет Кремля, переслідуємо ще 105 кораблів тіньового флоту, їхніх постачальників, та обмежуємо доступ російських банків до фінансування", - написала дипломатка у соцмережі Х.

Вона підкреслила, що Європейський Союз також ухвалив рішення щодо заборони на будівництво російського газопроводу "Північний потік". Окрім цього, Каллас оголосила про зниження цін на нафту.

"Ми посилюємо тиск на російську оборонну промисловість, а також на китайські банки, які допомагають уникати санкцій. Крім того, ми забороняємо експорт технологій, що застосовуються в безпілотниках. Вперше ми також включаємо в наш реєстр прапор та найбільший нафтопереробний завод компанії "Роснефть" в Індії," - зазначила дипломат.

На думку Каллас, нові санкції торкнуться також тих, хто займається "ідеологічним впливом на українських дітей". Головна представниця ЄС підкреслила, що держави Євросоюзу й надалі будуть підвищувати ціну, тому "зупинка агресії стане єдиним шляхом для Москви".

"Рішення Євросоюзу, для якого ми всі разом активно працювали. Вдалося зробити сильнішим 18-й пакет санкцій проти Росії за цю війну, і сьогодні пакет затверджений. Дякую всім, хто допомагав. Особливо хочу відзначити пані Президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн і кожного лідера країн Євросоюзу за консолідацію та спільну принципову позицію. Дякую пану Президенту Євроради Антоніу Кошті. Дякую Данії за дійсно сильний початок головування в ЄС. Це потрібне рішення, і потрібне саме зараз як реагування на те, що Росія зробила більш жорстокими удари по наших містах і селах", - заявив Зеленський у відповідь на прийняття 18-го пакета санкцій.

Президент зазначив, що нові заходи продовжують чинити тиск на танкерний флот Російської Федерації. Це впливає не лише на самі судна, а й на капітанів тіньового флоту країни, а також на компанії, які їх підтримують.

Європейський Союз також вводить нові жорсткі обмеження на ціну російської нафти, встановлюючи її на рівні приблизно 46 доларів за барель. "Ми будемо співпрацювати з світовими партнерами, щоб реалізація прайскепу насправді зменшила доходи Росії. Це цілком здійсненно. У нас вже є розуміння, як чинити тиск", - зазначив Зеленський.

Президент окремо підкреслив заборону всіх транзакцій, пов'язаних із "Північним потоком". Зеленський акцентував увагу на тому, що реалізація цього трубопроводу стала частиною підготовки Володимира Путіна до масштабної війни.

"Уся інфраструктура, що підтримує війну Росії, повинна бути заблокована. Ми активно працюємо над синхронізацією європейських санкцій в Україні та розробляємо нові санкційні заходи - як у співпраці з партнерами, так і в межах українського законодавства. Слава Україні!" - підкреслив президент.

10 червня Єврокомісія представила 18-й пакет санкцій проти Росії, спрямований на зниження доходів Кремля від енергетики, фінансової сфери та оборонної промисловості. Однак через непоступливість Словаччини його не змогли ухвалити.

Незабаром прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо оголосив, що його уряд зніме вето на 18-й пакет санкцій проти Російської Федерації. Він підкреслив, що після цього розпочнуться нові переговори з Єврокомісією щодо постачання газу з Росії. Фіцо зазначив, що, незважаючи на політичний тиск, звинувачення та попередження з боку Брюсселя, Словаччині вдалося донести до Єврокомісії ризики, які можуть загрожувати економіці та населенню країни у разі відмови від російського газу.

#бюджет #Природний газ #Нафта #Європейський Союз #Росія #Президент (державна посада) #Володимир Зеленський #Президент України #Москва #Енергетична галузь #Китай (регіон) #Європейська комісія #Брюссель #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Банк #Експорт #Кремль (фортифікаційна споруда) #Володимир Путін #Прем'єр-міністр #Російська мова #Індія #Трубопровід #Роберт Фіко #Словаччина #Ідеологія #Агресивна війна #Данія #Дипломат #Вето #Північний потік #Юрисдикція #Північне море

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Пресконференція Мерца: ключові моменти його виступу та пропущені питання
Група громадських організацій звернулася до нового уряду з проханням призначити Цивінського на пост директора БЕБ.
У парламенті висловили пропозицію щодо бронювання осіб, які не зареєстровані в ТЦК або знаходяться в розшуку.
Теги