В минулому році Європейський Союз витратив на енергоресурси з Росії більше коштів, ніж на фінансову підтримку України, повідомляє Euractiv.

Протягом минулого року Європейський Союз витратив на імпорт російських енергоресурсів значні суми, які перевищують обсяги фінансової допомоги, наданої Україні.

Цю інформацію повідомляє Euroactiv, згідно з даними Укрінформу.

"У 2024 році Європейський Союз інвестував близько 21,9 мільярда євро в імпорт російських викопних палив - це всього на 1% менше, ніж у попередньому році. Для контексту: ця цифра перевищує 18,7 мільярда євро, які ЄС виділив Україні в тому ж році", - підкреслює видання.

Отже, незважаючи на 17 пакетів санкцій і численні обіцянки зменшити залежність від енергоресурсів, пов'язаних із Росією, постачання російської нафти, газу та скрапленого газу продовжує надходити до Європи.

Європейський Союз продовжує імпортувати уран, оскільки п'ять країн-членів, зокрема Фінляндія, Чехія, Словаччина, Угорщина та Болгарія, все ще використовують ядерні реактори типу ВВЕР, які були виготовлені в Росії.

Як зазначає Euractiv, ця залежність, хоч і зумовлена частково старою інфраструктурою, має також політичні корені. Словаччина та Угорщина затримують 18-й пакет європейських санкцій проти Росії, прагнучи змусити Єврокомісію переглянути стратегію поступової відмови від російських енергетичних ресурсів до 2027 року.

Зокрема, від початку 2026 року не повинні підписуватися нові газові контракти, і навіть короткострокові угоди повинні завершитися до середини 2026 року. Довгострокові угоди щодо нафти, газу та скрапленого газу будуть повністю скасовані до 2027 року.

Існує особливий випадок для безвихідних країн ЄС, які пов'язані старими угодами на постачання трубопроводами — їм буде надано термін до кінця 2027 року для виконання цих зобов'язань. Окрім цього, Євросоюз має намір впровадити нові обмеження, які стосуватимуться російського урану та інших постачань ядерних матеріалів.

Основна частина імпорту російського газу через трубопроводи вже заблокована, і лише "Турецький потік" залишився активним у постачанні російського газу до Європи. Водночас тривають обговорення щодо збільшення його пропускної здатності.

У той же час, постачання російського скрапленого газу до Європейського Союзу за допомогою "тіньового" флоту продовжує залишатися на стабільному рівні.

Як було зазначено раніше, європейські прибережні держави під час зустрічі 19 червня досягли угоди про вжиття додаткових заходів для боротьби з "тіньовим" флотом Російської Федерації.

Нагадаємо, що 10 січня цього року Управління контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США оголосило про введення нових санкцій проти "тіньового" флоту танкерів, який сприяє Росії в обхід обмежень на експорт нафти, встановлених країнами "Великої сімки".

Перед тим повідомлялося, що частина російського нафтового флоту змушена змінити прапор, під яким вони плавають, через тиск санкцій США та Великої Британії.

У червні стало відомо, що експортні доходи економіки Росії від продажу вуглеводнів за кордон у травні 2025 року впали до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

До того Європейська Комісія ухвалила законодавчу пропозицію, спрямовану на поступову відмову від імпорту російського газу та нафти в країни Євросоюзу до кінця 2027 року.

Нагадаємо, що 10 червня Європейська комісія презентувала свої рекомендації щодо 18-го пакета санкцій ЄС, спрямованих проти Росії. Зокрема, ці пропозиції включають зменшення максимальної ціни на російську нафту з 60 до 45 доларів за барель.

Водночас Україна закликала G7 знизити ліміт ціни на російську нафту до $30 за барель.

#уран #Природний газ #Нафта #Європейський Союз #Європа #Росія #Укрінформ #Економіка #Імпорт #Україна #Європейська комісія #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Експорт #Євро #Група семи #Російська мова #Бочка (одиниця) #Туреччина #Угорщина #Зріджений природний газ #Словаччина #Болгарія #Фінляндія #Викопне паливо #Чеська Республіка #Ядерний реактор #Законодавча влада #Вуглеводень #Танкер (судно)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Керівник російського "Сбербанку" повідомив про скорочення зарплат у третини населення Росії.
Технічна освіта є важливим аспектом національної безпеки, оскільки Україна не має можливості імпортувати кваліфікованих спеціалістів, - зазначає Метінвест.
Передача озброєнь Україні є невід’ємною складовою забезпечення безпеки Європи та Данії, за словами Фредеріксена.
Теги