
Конфлікт у регіоні Близького Сходу може принести певні вигоди для Росії. Таку думку висловлюють експерти Інституту вивчення війни (ISW).
Згідно зі звітом, конфлікт може збільшити доходи росії від продажу нафти, що дозволить країні підтримувати свою агресію проти України.
Аналітики зазначають, що ф'ючерси на сиру нафту Brent зросли більш ніж на 5 відсотків до 74,47 долара за барель після ескалації між Ізраїлем та Іраном. За даними ISW, доходи рф від продажу нафти і газу минулого року становили близько 30 відсотків від загальних доходів країни.
Згідно з аналізом, Росія може скористатися несподіваним зростанням цін на нафту як можливістю для подолання економічних труднощів та забезпечення фінансування тривалої війни в Україні, якщо вартість нафти залишиться на високому рівні, наприклад, понад 60 доларів за барель.
Президент Володимир Путін неодноразово висловлював занепокоєння з приводу зниження цін на нафту, вважаючи, що це може спричинити дестабілізацію економічної ситуації в Росії.
Раніше "ФАКТИ" повідомляли, що наступ Ізраїлю позбавляє путіна важливого дипломатичного інструменту.
#Природний газ #Нафта #Економіка #Сир. #Президент (державна посада) #Бочка (одиниця) #Близький Схід #Ізраїль #Іран