
Уряд України повинен подати офіційне звернення.
У наступному році в Європейському Союзі планується впровадження механізму вуглецевого коригування на кордоні блоку. Якщо цей механізм пошириться на Україну, економіка країни може зазнати суттєвих втрат.
Однак Єврокомісія готова відтермінувати СВАМ для України, але тільки якщо уряд надішле офіційний запит, якого досі немає, пише німецький Tagesspiegel.
"CBAM прагне створити рівні конкурентні умови для європейських виробників і імпортерів з інших держав. Це може стати суттєвим додатковим навантаженням для вже й так ослабленої економіки України", - зазначають журналісти.
Від впровадження СВАМ найбільше постраждають українські галузі металургії, виробництва добрив, енергетики та хімічної промисловості, в той час як цементна промисловість опиняється на межі фактичного краху.
"В українських виробників виникає необхідність придбання сертифікатів CBAM через недостатню ефективність системи контролю викидів, що суттєво підвищує їх виробничі витрати й негативно впливає на конкурентоспроможність на європейському ринку. Прогнози для добрив, особливо у сегменті аміачних, виглядають також невтішно", - зазначає видання.
У зв'язку з важким становищем української важкої промисловості, Український союз промисловців і підприємців (УСПП) звертається до європейських інституцій з проханням розглянути можливість створення перехідного режиму або надання Україні спеціального статусу в умовах воєнного стану та нестачі ресурсів. За словами видання, механізм CBAM не повинен служити додатковим бар'єром для торгівлі.
"Україна захищає не лише себе, а й безпеку всієї Європи. Підтримка має бути всебічною -- політичною, економічною та безпековою", -- заявив президент USPP Анатолій Кінах.
Також експерти закликали надати українським компаніям такий самий доступ до фінансування декарбонізації ЄС, як і європейським компаніям.
#Європейський Союз #Європа #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Енергетична галузь #Європейська комісія #Німеччина #Економіка України #Воєнний стан #Цемент #Добрива #Металургія #Хімічна промисловість #Важка промисловість #Анатолій Кінах #Український союз промисловців і підприємців