Акції американських компаній стрімко падають через тарифи Трампа
Європейський Союз та Канада вирішили ввести тарифи у відповідь на значне підвищення мит на імпорт, яке ініціювали Сполучені Штати. Зокрема, ЄС затвердив мита на товари на загальну суму понад 21 мільярд євро, в той час як Канада встановила 25% мита на всі автомобілі з США. Цю інформацію було оприлюднено у середу, 9 квітня, як у пресслужбі Європейської комісії, так і прем'єр-міністром Канади Марком Карні.
Таким чином, держави-члени Європейського Союзу ухвалили рішення про введення мит на американські товари на загальну суму понад 21 мільярд євро. Варто підкреслити, що єдиною країною в ЄС, яка виступила проти цих дзеркальних тарифів, виявилася Угорщина.
Тарифи включають додаткові збори на імпорт з США таких товарів, як соєві боби, діаманти, мотоцикли та м'ясо птиці. За інформацією Bloomberg, більшість американських продуктів підлягатимуть оподаткуванню на рівні 25%, тоді як інші – на 10%. Однак, щодо американського бурбона додаткові мита не були введені. На думку європейських представників, це може спровокувати президента США Дональда Трампа на запровадження 200% мита на алкоголь з Франції та інших європейських країн.
Окремі тарифи вступлять в силу з 15 квітня 2025 року, тоді як інші поступово почнуть діяти впродовж року. Відзначається, що на даний момент Європейська комісія займається підготовкою нового пакету реакцій на дії Сполучених Штатів, який буде оголошено на наступному тижні.
Європейський Союз вважає, що мита, запроваджені США, є безпідставними та шкодять економікам обох сторін, а також негативно впливають на глобальну економічну ситуацію. У своїй заяві ЄС підкреслив важливість досягнення результатів переговорів з США, які були б справедливими та вигідними для всіх учасників. Єврокомісія зазначила, що ці контрзаходи можуть бути скасовані в будь-який момент, якщо Сполучені Штати погодяться на чесний і збалансований результат обговорень.
Канада також відреагувала на запровадження додаткових мит у 25%. 9 квітня прем'єр-міністр країни Марк Карні оголосив про запровадження 25-відсоткових мит на всі авто з США, які не відповідають угоді про вільну торгівлю між США, Канадою та Мексикою (CUSMA). Також мита стосуватимуться комплектуючих до санкціонованих авто, якщо вони не вироблені в Канаді чи Мексиці.
"Президент Трамп спричинив цю торгівельну кризу -- і Канада реагує цілеспрямовано та з силою", - повідомив він.
Варто зазначити, що після введення дзеркальних мит на рівні 34% та подальшого збільшення мит з боку США, Китай відповів новими заходами. З 10 квітня країна оголосила про введення мита у розмірі 84% на всі товари з Америки. Для порівняння, загальний рівень мит на імпорт з Китаю, що стягуються США, досягає 104%.
2 квітня Дональд Трамп запровадив нові високі мита на всі імпортні товари, що вплине на обсяги торгівлі на трильйони доларів. У список потрапили 140 країн, які ведуть бізнес зі США, проте Росія та Білорусь не були включені. Трамп пояснив це тим, що США "не ведуть з ними торгівлю" через санкції. Тим не менш, за інформацією Axios, США фактично торгують з Росією більше, ніж з деякими країнами, такими як Маврикій та Бруней, які опинилися під митами. Пізніше Білий дім уточнив, що це рішення пов'язане з активними переговорами щодо миру.
Щодо низки країн, які "мають найбільш несправедливі торгівельні відносини" з США, Трамп анонсував запровадження значно вищих тарифів - зокрема, 34% для Китаю та 20% для Євросоюзу. Україна також потрапила до списку мит - на товари з країни працюватимуть базовий відсоток у 10% мит. Взаємні тарифи набудуть чинності з 9 квітня 2025 року, а мінімальний базовий тариф усі країни почнуть платити з 5 квітня.
4 квітня Трамп висловив готовність розглянути можливість зниження мит, якщо країни запропонують йому щось "вражаюче". Проте всього через кілька днів американський президент відмовився від ідеї скасування тарифів.
Після оголошення Трампа про підвищення мит, американський фондовий ринок зазнав суттєвих втрат, долар знизився в ціні, а багато великих корпорацій втратили мільярди доларів. Також постраждав і соратник Трампа, Ілон Маск, який, за інформацією The Washington Post, безуспішно намагався переконати президента відмовитися від введення нових тарифів. Внаслідок цього Маск втратив більш ніж 130 мільярдів доларів, його статки зменшилися до 300 мільярдів доларів. Крім того, акції компанії Tesla, що належить Маску, також зазнають різкого падіння, зокрема через політику самого Маска та його підтримку правих радикальних ідей.
#соя #Дональд Трамп #Канада #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Імпорт #Україна #Президент (державна посада) #Товари #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Європейська комісія #The Washington Post #Євро #Машина. #Угорщина #Білий дім #Bloomberg L.P. #Сполучені Штати #М'ясо #Білорусь #Тесла, Інк. #Маврикій #Франція #Мексика #Мито (податок) #Прем'єр-міністр Канади #Прем'єр-міністр Греції #Мотоцикл. #Бруней