
Одночасно він зазначив, що ухвалення рішень можливе і без участі Словаччини.
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо розкритикував новий план Європейської комісії щодо припинення імпорту російського палива, включаючи газ, назвавши його неприйнятним . Однак він визнав, що зміни можуть бути схвалені кваліфікованою більшістю, що дозволить обійти Словаччину.
Цю інформацію надає словацький журнал Denník N.
"Я прошу Європейську комісію: п'ять разів відміряй, один раз відріж", - заявив Фіцо на прес-конференції з міністром економіки Денісою Саковою.
Він зазначив, що у такій формі дорожня карта Європейської Комісії є неприпустимою для уряду Словаччини.
Фіцо висловив свою підтримку стратегічній меті зменшення залежності Європейського Союзу від інших країн, проте висловив занепокоєння з приводу зростання цін на газ. Він зазначив, що негативні наслідки цього процесу можуть бути більш відчутними для ЄС, ніж для Росії. Окрім того, політик підкреслив, що не має чіткої уяви про те, які можуть бути наслідки для Словаччини внаслідок розірвання угоди з "Газпромом", яка залишається в силі до 2034 року.
За його словами, "Словаччина вимагатиме врахування її специфіки", оскільки країна, яка імпортує з росії нафту, природний газ та паливо для атомних електростанцій, буде серед країн європейського блоку, які найбільше постраждають, якщо план ЄС буде реалізовано.
Очікується, що в червні Європейська комісія представить детальні законодавчі ініціативи щодо імпорту нафти, газу та ядерної енергії. Дан Йоргенсен, європейський комісар з питань енергетики, зазначив у вівторок, що ЄС має намір запровадити заборону на нові угоди з російськими постачальниками газу та розірвати діючі контракти до кінця 2025 року. Крім того, виконавча рада ЄС планує повністю зупинити залишковий імпорт російського газу до кінця 2027 року. Цей ініціативу, окрім Словаччини, піддали критиці Угорщина та, звісно, Росія.
За даними ЄК, заходи забезпечать скорочення на третину залишкових поставок російського газу до Союзу до кінця цього року. Водночас минулого року ЄС закупив російських енергоносіїв на 23 мільярди євро, що перевищило суму його допомоги на оборону України.
#Газпром #Природний газ #Нафта #Паливо #Європейський Союз #Європа #Економіка #Імпорт #Енергетична галузь #Європейська комісія #Євро #Угорщина #Роберт Фіко #Словаччина #Прем'єр-міністр Словаччини #Атомна електростанція #Атомна енергія