Очільник польської дипломатичної місії охарактеризував Україну як суперника на аграрному ринку Європейського Союзу та зазначив, що обговорення жалю є "недостатньо доцільним".

Польща захищає свій ринок від української агропродукції. При тому Україна є фактично конкурентом на агроринку ЄС і тому "тема жалю до свого конкурента в таких розмовах дещо недоречна".

Ембарго, накладене Польщею на українські товари, є складовою частиною економічної стратегії польського уряду, спрямованою на захист національної економіки, зокрема аграрного сектору. Таку думку висловив тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні Пйотр Лукасєвіч в інтерв'ю виданню ZN.UA.

Дипломат підкреслив, що польське ембарго на ввезення українських агропродовольчих товарів не суперечить нормам Європейського Союзу, а відсутність відповідних нот підтверджує це. Він також додав, що Україна та Польща фактично є суперниками на аграрному ринку Європи, тому Варшава прагне захистити свої національні інтереси.

"Було б бажано, щоб між нашими державами відновилася активна комунікація та співробітництво в аграрному секторі, щоб розробити чіткий план для подальших спільних ініціатив. А от висловлювати жаль щодо конкурентів у таких обговореннях, на мою думку, не зовсім доречно," – зазначив Лукасєвіч.

Він підкреслив, що Україні слід вивчити досвід Польщі в контексті наближення до Європейського Союзу, оскільки це може допомогти уникнути багатьох помилок. "На початку наших переговорів ми також відчували глибоке розчарування і навіть образу через ситуацію, яка склалася, акцентуючи увагу на моральних аспектах. Але це не приносить результатів. Натомість, ефективна система працює за своїми правилами. Сьогодні польське сільське господарство зазнало значних змін. Ми стали країною, яка активно займається переробкою агрокультур і відчуваємо себе впевнено", - зазначив дипломат.

Протести в Польщі на межі з Україною

Протести польських фермерів на українському кордоні тривали з листопада 2023 року по квітень 2024 року. Основною вимогою учасників акцій стало введення обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції з України, зокрема, зменшення обсягу ввезення зернових. Це питання залишалося актуальним, навіть попри те, що ці культури проходять через територію Польщі транзитом.

Вдалося врегулювати конфлікт на кордоні лише в кінці квітня, але подібні одноденні акції протесту продовжувалися і в травні, і в червні. Варто зазначити, що, перекриваючи кордон, поляки насправді завдають шкоди власним інтересам, оскільки в 2023 році Польща експортувала до України товарів на 12,3 мільярда доларів, тоді як імпорт з України становив 6,6 мільярда доларів.

Як повідомляв OBOZ.UA, зі свого боку, міністерка юстиції України Ольга Стефанишина раніше висловила думку, що причиною протестів польських фермерів на кордоні з Україною є внутрішньополітична ситуація у самій Польщі. Зокрема, підготовка до президентських виборів.

#урожай #Європейський Союз #Європа #Економіка #Імпорт #Україна #Польща #Українська мова #Друга Польська Республіка #Варшава #Крупи #Сільськогосподарська продукція #2010 Президентські вибори в Україні #Дипломат #Сільське господарство #Фермер #Економічні санкції #Польський народ

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Огляд казино GGBet
Імпорт з України знову викликав невдоволення серед польських фермерів: у Варшаві планують великий протест.
Фермери з Польщі оголосили про проведення акції протесту проти імпортних товарів з України.
Теги