
Якщо жодна зі сторін не відступить, загальний розмір нових мит США на китайські товари цього року може зрости до 104%.
"Загроза американської сторони підвищити мита проти Китаю є помилкою на помилці, яка вкотре демонструє шантажистську природу американської сторони. Якщо США наполягатимуть на своєму, Китай боротиметься до кінця", - йдеться в заяві міністерства торгівлі Китаю.
Трамп оголосив, що 9 квітня запровадить нове мито в 50% на китайський імпорт до США, якщо Китай не скасує 34% мита, які були введені на американські товари минулого тижня.
Ці китайські мита були запроваджені як реакція на "адекватні" тарифи в 34%, оголошені Трампом, які були додані до вже існуючих 20%, введених ним на початку року. Це призвело до збільшення середнього тарифу США на китайські товари до 76%.
"Якщо тарифи будуть продовжувати рости і рости, це перетвориться на битву волі і принципів, а не економіки", - сказав Сюй Тяньчень, старший економіст по Китаю в Economist Intelligence Unit.
За його словами, оскільки Китай уже стикається зі ставкою тарифу, що перевищує 60%, не має значення, чи зросте вона на 50% або 500%.
Китай посилив свої зусилля з метою захисту національної економіки від коливань на глобальних ринках після того, як Трамп оголосив "Днем визволення". Декілька державних холдингів оголосили про намір збільшити інвестиції в акції, а низка компаній, які мають лістинг, анонсували програми викупу акцій. Крім того, центральний банк пообіцяв надати ліквідність фонду Central Huijin, який вже втрутився для підтримки падаючих цін на акції.
Проте тарифи, впроваджені адміністрацією Трампа, можуть серйозно зашкодити експортно-орієнтованому відновленню китайської економіки, яке розпочалося після пандемії COVID-19, якщо лише експортери не зможуть оперативно адаптуватися до нових ринкових умов.
"Щойно тарифи перевищать позначку в 35%, вони фактично знищать увесь прибуток експортного сектору. Після цього Китай взагалі не повинен експортувати до США. Це може бути 1000%, але оскільки немає торгівлі, то немає і шкоди", - сказав Ден Ван, директор з Китаю в Eurasia Group.
За його ствердженням, Європа в даний момент є та залишиться найбільш вигідним ринком для Китаю.
Цього тижня планується зустріч між головою КНР Сі Цзіньпіном та прем'єр-міністром Іспанії. На обговоренні, ймовірно, стоятиме питання про врегулювання торгових суперечок між Пекіном і Брюсселем, зокрема щодо експорту китайських електромобілів, а також можливе розширене введення мит, ініційоване Трампом.
Потім китайський лідер відвідає Малайзію, В'єтнам і Камбоджу - три економіки, які виграли від переміщення китайських виробників, щоб уникнути санкцій США під час першого терміну Трампа, але які тепер самі зіткнулися з високими податками.
#Дональд Трамп #Економіст #Податок #Європа #Економіка #Імпорт #Товари #Інвестиції #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Брюссель #Прибуток (економіка) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Експорт #Центральний банк #Прем'єр-міністр #Пекін #Іспанія #Сі Цзіньпін #Малайзія #Пандемія #В'єтнам #The Economist #Мито (податок) #Світовий ринок #Камбоджа #Президент Китаю