Китайський ринок облігацій стикається з викликами, пов'язаними з "японізацією" - Financial Times.

Доходність довгострокових облігацій Китаю вперше опустилася нижче рівня Японії, оскільки інвестори почали вважати, що друга за величиною економіка світу може зіткнутися з дефляцією, яка вже тривалий час впливає на її сусіда.

Цю інформацію повідомляє Financial Times.

Ралі 30-річних державних облігацій Китаю знизило їх прибутковість з 4% в кінці 2020 року до 2,21%, оскільки Пекін знижує процентні ставки, щоб стимулювати свою економіку, що слабшає, а китайські інвестори вкладають кошти в активи-притулки.

Прибутковість японських довгострокових облігацій, яка протягом багатьох років залишалася нижче 1%, зросла до 2,27%, перевищивши аналогічний показник Китаю. Це сталося на фоні нормалізації монетарної політики в Токіо після тривалого періоду дефляції.

Збільшення доходності спостерігається в умовах, коли китайські урядовці прагнуть зберегти її на високому рівні, застерігаючи, що раптові зміни на ринку можуть поставити під загрозу загальну фінансову стабільність.

Деякі інвестори вважають, що певні умови в економіці Китаю нагадують ситуацію в Японії в 1990-х роках, коли вибух бульбашки на ринку нерухомості призвів до десятиліть стагнації.

#Китай #Економіка #Інвестор #Китай (регіон) #Облігація (фінанси) #Прибуток (економіка) #Японія #Financial Times #Пекін #Монетарна політика #Токіо #Дефляція

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Україні внесено зміни до умов отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів -- Delo.ua
"Зустрічі Розумовських" перетворилися на відомий бренд.
Порошенко в рамках виступу в Council on Foreign Relations зазначив, що участь Північної Кореї у конфлікті стосується, в першу чергу, Сполучених Штатів, а не України.
Теги