
Вчора, 12 травня, у Лондоні відбувся саміт, на якому зібралися міністри закордонних справ Франції, Німеччини, Італії, Польщі, Іспанії, Великої Британії, а також Верховний представник Європейського Союзу.
Варто підкреслити, що коаліція "Веймар+" виникла взимку цього року у відповідь на зміни у зовнішній політиці Вашингтона стосовно війни Росії проти України.
Згадується, що під час зустрічі в Лондоні в понеділок учасники обговорили військову агресію Росії щодо України, а також теми, пов'язані з євроатлантичною безпекою.
На Даунінг-стріт, після завершення саміту, було оголошено спільну декларацію європейських міністрів. Цей документ охоплює, зокрема, зусилля для досягнення припинення вогню в Україні, заклики до Росії з метою завершення агресивної війни, а також питання безпекових гарантій і подальшої підтримки Києва.
В оприлюдненому резюме вказується, що крани з групи "Веймар+" підтвердили свою солідарність з українським народом, а також "наше співчуття жертвам нещодавніх нападів з боку Росії та нашу повну підтримку безпеки, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів".
Європейські міністри висловили підтримку мирним ініціативам, що реалізуються під егідою США, а також відзначили можливість продовження перемовин протягом цього тижня.
"На даний момент Росія не продемонструвала жодних значних намірів щодо прогресу. Вона має здійснити це без затримок", - підкреслюється в спільному комюніке.
Крім того, керівники міністерств закордонних справ європейських країн підтримали звернення України щодо термінового та всебічного 30-денного припинення вогню, аби "сформувати умови для переговорів про справедливий, комплексний і стійкий мир".
"Немає нічого важливішого для забезпечення миру, ніж дотримання міжнародного права, зокрема Статуту ООН. Тільки за таких умов Україна зможе ефективно протистояти та захищатися від можливих нападів з боку Росії", - підкреслили міністри.
Також на зустрічі в Лондоні вона обговорили, як надалі будуть активізувати зусилля Європи з підтримки України "в її поточному захисті від агресивної війни Росії".
"В Україні повинні бути впевнені у своїй здатності і надалі ефективно чинити опір російській агресії з нашою підтримкою", - підкреслюється в заяві.
За словами європейських урядовців, потужна українська армія стане "критично важливою".
"Ми домовилися працювати з Україною над ініціативами щодо зміцнення українських збройних сил, відновлення запасів боєприпасів і обладнання та подальшого зміцнення промислового потенціалу", - передали на Даунінг-стріт.
Представники держав "Веймар+" висловили своє бажання отримати надійні гарантії безпеки для України.
"У спільній заяві зазначається, що передбачено дослідження формування коаліції повітряних, наземних та морських сил підтримки, здатної сприяти встановленню довіри в умовах майбутнього миру та підтримувати процес відновлення збройних сил України."
Сторони також повідомили про намір співпрацювати над "новими зобов'язаннями, спрямованими на реконструкцію та відновлення, зокрема під час Конференції з відновлення України, яка відбудеться в Римі 10-11 липня, для забезпечення того, щоб майбутня безпека України спиралася на динамічну економіку".
"Європейські чиновники повідомили, що ми домовилися вжити рішучих заходів для зменшення можливостей Росії вести військові дії. Це передбачає обмеження доходів Кремля, ліквідацію тіньового флоту, підвищення цінових обмежень на нафту та зменшення обсягів імпорту російських енергоресурсів."
Окрім цього, міністри підкреслили, що російські активи, які наразі заморожені, залишатимуться у їхніх юрисдикціях "недоторканими, поки Росія не зупинить свою агресію і не відшкодує завдані збитки".
Сторони також підтвердили, що НАТО відіграє ключову роль у забезпеченні безпеки та розвитку їхніх країн. Вони домовилися про необхідність збільшення витрат на оборонні внески та зобов’язалися продовжувати зміцнювати альянс, щоб "відповідати потребам стримування і захисту у всіх аспектах євроатлантичного простору".
"У нашій спільній заяві зазначається, що ми застосовуватимемо всі доступні ресурси для підвищення оборонних можливостей та виробничих потужностей, а також для посилення технологічної і промислової основи Європи."
Для реалізації цієї мети європейські держави мають намір активізувати співпрацю в рамках НАТО, ЄС та інших союзів однодумців.
"Зміцнення співпраці у сфері безпеки та оборони між Великою Британією та Європейським Союзом є вирішальним чинником для поліпшення умов життя наших громадян і підвищення безпеки на нашому континенті. Це також стосується поглибленої взаємодії між НАТО та ЄС, яка базується на трьох Спільних деклараціях, а також активнішої співпраці з Україною", - зазначили в групі "Веймар+".
#НАТО #Лондон #Нафта #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Боєприпаси #Імпорт #Україна #Київ #Сполучене Королівство #Московський Кремль #Німеччина #Збройні сили України #Вашингтон, округ Колумбія #Російська мова #Друга Польська Республіка #Іспанія #Агресивна війна #Італія #Франція #Міжнародне право #Міністерство закордонних справ (Україна) #Суверенітет #Українська народна армія #Військові #Рим #Континент #Веймар #Статут Організації Об'єднаних Націй #Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки