
Санкції ускладнюють видобуток нафти
Економіст Олег Гетман у бесіді з 24 Каналом зазначив, що санкції проти Росії виконали своє завдання ще декілька років тому. Найбільший вплив вони мали не на ціну нафти, а на обсяги її видобутку. Внаслідок браку сучасного обладнання та інноваційних технологій, видобуток нафти в Росії поступово знижується.
Зверніть увагу У розвідці розповіли, як Росія обходить санкції Заходу
На думку економіста, економічне сповільнення вже почалося. Й він наводить конкретні факти:
На тлі зменшення попиту вони також підвищують обсяги видобутку, що стало ще одним чинником, який призвів до подальшого зниження цін на нафту. Саме з цієї причини нафтові котирування марки Brent демонструють спад. Щодо нафти Urals, то її ціна безпосередньо залежить від Brent.
- роз'яснює Гетман.
Економіст Ілля Несходовський зазначає, що введені санкції сформували певні умови, які призвели до значного падіння цін на нафту, що, в свою чергу, негативно позначилося на економічному становищі в Російській Федерації. Після встановлення цінової стелі на рівні 60 доларів за барель, зниження вартості російської нафти стало серйозним ударом для бюджету країни.
Економіст Олег Пендзин в інтерв'ю 24 Каналу акцентував увагу на тому, що ціна на нафту має критичне значення для російської економіки. Він підкреслив, що це є ключовим фактором.
Несходовський вважає, що нинішнє падіння цін на нафту це лише 40% негативного впливу на економіку Росії. Тоді як санкції створили всі необхідні передумови. Якщо нафта продовжить дешевшати, то фактор цін на нафту буде відігравати вирішальну роль. Влив цього чинника на російську економіку зросте до 80%.
Ще один аспект, на який слід звернути увагу, – це можливість проведення фінансових операцій. Санкційні заходи значно ускладнили та підвищили витрати на транзакції для російських компаній. Додатково, ці санкції вичерпали ті резерви, які були накопичені до початку конфлікту.
- зазначає він.
Економіст підкреслив, що санкції, введені в останні роки, є причиною приблизно 60% негативних наслідків для російської економіки.
Олег Гетман підкреслює, що Росія активно використовує свої резерви з Фонду національного добробуту, за рахунок яких вже три роки покриває фінансові втрати. Наразі в цьому фонді залишилося всього 35 мільярдів доларів, тоді як раніше його обсяг перевищував 100 мільярдів.
Згідно з його оцінками, ресурсів фонду вистачить до кінця 2025 року, можливо, навіть до осені. Після цього резерви закінчаться, і росіянам доведеться розглянути такі варіанти:
Нагадаємо, що в Росії готуються до тривалого періоду низьких цін на нафту. Зокрема, Міністерство економічного розвитку Росії прогнозує, що в 2025 році середня ціна на нафту Urals буде коливатися на рівні 56 доларів за барель. Це свідчить, що в російська влада очікує, що ціни на нафту впадуть до найнижчого рівня з часів пандемії коронавірусу.
#бюджет #Економіст #Нафта #Росія #Економіка #Росіяни #Західна Європа #Російська мова #Бочка (одиниця) #Військова розвідка #Видобуток нафти