
Цей водний маршрут починається в Німеччині і проходить через десять європейських держав, перш ніж впасти в Чорне море. Дослідники вважають, що ця річка мала значний вплив на еволюцію всього регіону.
Дунай вважається найінтернаціональнішою рікою на планеті. Він починається в Німеччині та протікає через такі країни, як Австрія, Словаччина, Угорщина, Хорватія, Сербія, Румунія, Болгарія, Молдова і Україна, перш ніж впадати в Чорне море на території Румунії. Цей природний водний шлях став основою транс'європейського коридору, який відіграв важливу роль у політичному, економічному та культурному розвитку всього регіону, повідомляє IFLScience.
Сьогодні Дунай є важливим джерелом енергії, комерційної діяльності та агровиробництва. Він також постачає питну воду мільйонам людей і сприяє збереженню біорізноманіття, зокрема древнім видам риб, які протягом тисячоліть слугували їжею для європейців. Уявімо, якщо б ми змогли подорожувати Дунаєм у прозорій трубі: яку красу ми б побачили і куди б вона нас повела?
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Дунай бере свій початок у Німеччині в місці злиття двох струмків, Брігах і Брег, на схід від міста Данауешинген. Вони зустрічаються у Шварцвальді землі Баден-Вюртемберг, де на суші мешкають олені, кабани і борсуки.
У Верхньодунайському природному парку Дунайська карстова вирва утворюється там, де частина річки зникає у вапнякових печерах. Як правило, на поверхні є вода, проте часом вона зникає, щоб знову з'явитися в Ахтопфі.
Дунай продовжує свій шлях в Австрії, де навколо "блакитного Дунаю" розташовані величні віденські палаци. Потім він перетинає території Словаччини та Угорщини. Після проходження угорської рівнини річка розширюється завдяки своїм притокам. Далі вона протікає через Хорватію, Сербію, Румунію, Болгарію та Молдову. Завершуючи свою подорож, Дунай впадає в Чорне море.
Дунай вражає не лише своєю міжнародною природою, але й тим, що він володіє ще одним рекордом — найбільшою дельтою в Європі. Ця дельта, частково розташована на українських та румунських територіях, додає особливого шарму цій величній річці. Загальна довжина її водного маршруту складає 2857 кілометрів.
Сьогодні в басейні річки Дунай мешкає приблизно 83 мільйони людей, і вода з цієї ріки є життєво важливою для близько 20 мільйонів з них.
Протягом своєї історії Дунай виконував ключову економічну функцію, виступаючи важливим шляхом для вантажних перевезень, виробляючи електричну енергію з гідроелектростанцій, забезпечуючи водою як житлові, так і промислові потреби, а також формуючи комерційно успішну торгову мережу по всій Європі. Ця ріка є найзначнішою внутрішньою водоймою на континенті і має потенціал стати основною артерією Європейського Союзу в майбутньому.
Окрім того, що річка Дунай сприяє розвитку стабільної економіки Homo sapiens, вона також виконує критично важливу роль як середовище для багатьох видів флори та фауни. Серед рідкісних і значущих видів тут можна зустріти осетрових, білого пелікана, орлана-білохвоста та чорного лелеки.
Раніше видання "Фокус" повідомляло про те, що наша планета має свою власну "червоточину" між двома галактиками, що йде врозріз з усіма відомими законами фізики.
#Молдова #вода #Європейський Союз #Європа #Їжа #Україна #Німеччина #Угорщина #Словаччина #Болгарія #Румунія #Сербія #Сільське господарство #Австрія #Чорне море #Відень #Питна вода #Біорізноманіття #Риба #Дунай #Хорватія #Homo sapiens #Річка #Річкова дельта #Струмок (невеликий потічок) #Мелес (рід) #Сервусе. #Шварцвальд #Дикий кабан #Дельта Дунаю #Чорний лелека #Орлан-білохвіст #Пелікан.