НБУ оцінює встановлені терміни повернення валютних надходжень як прийнятний компроміс.

Згідно з аналізом Національного банку України (НБУ), встановлені терміни повернення валютної виручки у 120 днів для агропромислових виробників і 180 днів для інших експортерів є оптимальним рішенням. Це дозволяє компаніям продовжувати свою діяльність без значних перешкод, водночас забезпечуючи стабільний потік валютних надходжень в країну, підкреслив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.

"У цьому напрямку ми залишаємось достатньо адаптивними. Спільно з колегами з уряду та Міністерства економіки ми відкриті до обговорення можливих коректив у чинних та нових винятках, а також продовження термінів виконання розрахунків за імпортом та експортом. Однак для реалізації конкретних заходів нам необхідні вагомі підстави для внесення змін до діючої системи", - зазначив він під час Саміту експортерів Forbes у Києві в п'ятницю.

Як повідомляє кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", Ніколайчук підкреслив, що в умовах триваючої повномасштабної війни Національний банк змушений активно застосовувати механізми валютних обмежень у своїй діяльності. Він також нагадав, що ще в червні 2023 року НБУ затвердив план поступового зменшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та відновлення інфляційного таргетування, і з тих пір реалізує його, враховуючи існуючі макрофінансові умови.

За його словами, важливою частиною цієї стратегії є дорожня карта пом'якшення валютних обмежень, Нацбанк зараз знаходиться на другому етапі її реалізації, затвердивши потужний пакет пом'якшувальних заходів у травні минулого року, а також додавши у вересні ще важливий пакет.

"В даний момент ми зосереджені на впровадженні торгового фінансування, контролі валютних ризиків для банків, а також на можливостях погашення відсотків за попередніми кредитами", - зазначив він.

Як уточнив Ніколайчук, у поточних умовах великої геополітичної невизначеності простір для пом'якшення обмежень є досить обмеженим, але лібералізація залишається у центрі його уваги.

"На найближче майбутнє ми наразі розробляємо певні точкові рішення, які насамперед стосуватимуться збільшення можливостей з просування української продукції на зовнішніх ринках", - сказав заступник голови НБУ.

Він пояснив, центробанк має на меті змінити фокус своїх дій на стимулюючу лібералізацію: "В ту лібералізацію, яку ми будемо проводити, хочемо зашивати стимули, пов'язані з залученням додаткового капіталу в Україну або з розширення можливостей просування нашої продукції на зовнішніх ринках".

#Інфляція #Національний банк України #Економіка #Україна #Київ #Банк #Експорт #Журналіст #Стратегія #Господарська діяльність #Інтерфакс-Україна #Forbes (журнал) #Лібералізація

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Пауелл висловив занепокоєння щодо можливих коливань інфляції в найближчому майбутньому.
Кабінет Міністрів України, очолюваний Сергієм Марченком, разом із міністрами фінансів партнерських держав та Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку провели обговорення щодо шляхів співпраці для успішного відновлення.
Кабінет Міністрів України - Зміни у сфері екологічного захисту та європейська інтеграція: що бізнесу слід очікувати?
Теги