ОАЕ стали першими, хто впроваджує штучний інтелект для створення законодавчих актів.

Проект передбачає автоматизоване дослідження діючих законодавчих актів, баз даних судових рішень, державних послуг, а також соціально-економічних ефектів правових норм.

Об'єднані Арабські Емірати стануть першою країною, котра використовуватиме штучний інтелект для написання й перевірки законів. Як оголосив правитель країни, відтепер ШІ залучатимуть не лише для федеральних та місцевих законів, а й судових рішень, виконавчих процедур та публічних послуг. Про це повідомляє The Telegraph у понеділок, 21 квітня.

На минулому тижні було затверджено новий державний орган - Управління регуляторного інтелекту, яке відповідатиме за впровадження нового підходу до процесу законотворення.

"Ця інноваційна законодавча система, що використовує штучний інтелект, трансформує процес розробки законів, роблячи його більш оперативним і точним", - зазначив шейх Мохаммед бін Рашид Аль Мактум, віцепрезидент Об'єднаних Арабських Еміратів та правитель Дубаю.

Політичний аналітик Абдулхалек Абдулла зазначив, що Об'єднані Арабські Емірати приділяють значну увагу розвитку штучного інтелекту.

Вони мають амбіції стати світовим центром штучного інтелекту та цифрової економіки, продовжуючи залишатися важливим вузлом у сфері фінансів і логістики. Для цього вони здійснюють значні інвестиції в цифрову інфраструктуру, прагнучи забезпечити своє лідерство на наступні 50 років, аналогічно тому, як це робили з фізичною інфраструктурою впродовж останніх 50 років.

У 2017 році ОАЕ першими у світі призначили міністра з питань ШІ - Омара бін Султана Аль Оламу - одразу після запуску національної Стратегії штучного інтелекту.

Емірати прогнозують, що до 2030 року глобальна вартість ринку штучного інтелекту досягне 15,7 трильйона доларів, що сприятиме зростанню ВВП країни на 35% та зменшенню урядових витрат на 50%.

Адвокат Гешам Ельрафеї зазначив, що мова йде не лише про застосування штучного інтелекту для створення законодавчих актів.

"Цей підхід до їх розробки є абсолютно новим. На відміну від традиційної парламентської системи, де все затягується в безкінечні політичні суперечки, нова модель характеризується швидкістю, ясністю та зосередженням на вирішенні конкретних проблем. Штучний інтелект здатний аналізувати судові рішення, виявляти існуючі недоліки та пропонувати законодавчі ініціативи, які заповнюють прогалини. Крім того, він може вивчати найкращі світові практики та адаптувати їх для ОАЕ", - зазначив він.

Враховуючи, що місцеві жителі складають лише 10% від загального населення країни, необхідно, щоб законодавство було доступним і зрозумілим для представників 200 різних національностей.

"Закони мають бути написані простою мовою - арабською, англійською та іншими - щоб кожен міг їх зрозуміти. Це суттєво, бо багато жителів - не носії арабської.

Ельрафеї пояснив, що Бразилія вже тестувала ШІ для створення законів - це спрацювало.

"Але ОАЕ йдуть далі - перетворюють процес законотворення на швидкий, практичний і орієнтований на людей. Це - відмова від застарілих систем, заснованих на політичних домовленостях, на користь технологій", - резюмував правник.

Проте фахівці застерігають щодо можливих загроз. На сторінках Financial Times дослідник з Оксфорда Вінсент Страуб зазначив: "Ми не можемо беззастережно покладатися на штучний інтелект... Він все ще може "галюцинувати", а також має проблеми з надійністю та стабільністю".

Викладач Оксфордського інституту інтернету Кіган Макбрайд додав, що ОАЕ легше впроваджувати цифрові трансформації, ніж демократичним країнам.

"Вони можуть діяти швидко, експериментувати. Із рівнем амбіцій вони - серед лідерів".

Своєю чергою, науковиця з університету Бата Марина Де Вос зазначила, що ШІ може запропонувати щось справді дивне - зокрема те, що має сенс для машини, одначе, абсолютно не підходить для людського суспільства.

Раніше стало відомо, що Microsoft запровадила нову функцію "Computer Use" для Copilot Studio, яка дозволяє ШІ-агентам самостійно взаємодіяти з вебсайтами та десктопними додатками, ніби це інструменти для автоматизації завдань, повідомляє The Verge.

Американський дослідник виявив 1,5 мільйона нових космічних об'єктів, використовуючи штучний інтелект.

#Microsoft #Економіка #Вчений #Логістика #Долар #Валовий внутрішній продукт #Financial Times #Штучний інтелект #Бразилія #Юрист #Адвокат. #Об'єднані Арабські Емірати #Американці #Автоматизація #The Daily Telegraph #Законодавча влада #Розвідка #Оксфордський університет #Арабська #Шейху. #База даних #Дубай (місто) #Дебати #Султан. #Дослідження #Оксфорд

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Засновник Всесвітнього економічного форуму залишив свою посаду після 55 років на чолі організації.
Росія і Іран офіційно уклали стратегічний союз: який договір затвердив Путін?
Трамп збільшує тиск на керівника Федеральної резервної системи Павелла, настійно закликаючи до термінового зниження процентних ставок.
Теги