ОПЕК+ під егідою Саудівської Аравії підвищує обсяги видобутку, незважаючи на зниження цін на нафтову продукцію - FT | УНН

ОПЕК+ ухвалила рішення про підвищення обсягу видобутку нафти в червні на 411 тисяч барелів щодня. Це рішення прийнято в умовах зниження цін, викликаного занепокоєннями щодо надлишку продукції та слабких економічних показників.

Вісім держав-членів ОПЕК+, серед яких Саудівська Аравія та Росія, оголосили про друге підряд щомісячне підвищення видобутку нафти на 411 тисяч барелів на день у червні. Це відбувається, незважаючи на те, що ціни на нафту продовжують падати через занепокоєння щодо надлишкової пропозиції та слабкої економічної активності. Як повідомляє Financial Times, зазначає УНН.

Минулого місяця картель здивував ринок, оголосивши про збільшення видобутку на таку ж кількість -- це більш ніж утричі перевищило очікування. Комбінація зростання поставок з боку ОПЕК та побоювання, що американські торговельні мита зашкодять світовій економіці, призвела до зниження еталонної ціни на нафту Brent майже на 20% з 2 квітня -- до $61 за барель, що близько до чотирирічного мінімуму.

"Рішення ОПЕК+ знову збільшити видобуток на фоні падіння ринку означає суттєву зміну підходу", - сказав Хорхе Леон, колишній співробітник ОПЕК, який зараз працює в енергетичній консалтинговій компанії Rystad.

"ОПЕК+ нещодавно здійснила потужний вплив на нафтовий ринок," -- підкреслив він, зазначивши: "Рішення, прийняте минулого місяця, стало тривожним сигналом. Сьогоднішні дії є ясним свідченням того, що коаліція на чолі з Саудівською Аравією переглядає свою стратегію та має намір відновити свою частку на ринку після тривалого періоду зменшення обсягів видобутку."

Протягом останніх трьох років ОПЕК+ скорочувала сукупний видобуток майже на 6 млн барелів на день, щоб підтримати ціни -- стратегія, яка спершу утримувала нафту вище $90 за барель більшу частину 2022 року. Проте її ефективність знизилась на фоні слабкого попиту, зростання видобутку в США та недотримання квот серед деяких країн-членів.

Внутрішні напруження в картелі посилюються, зокрема через Казахстан, який збільшив видобуток на родовищі Тенгіз, що управляється компанією Chevron. Казахстан оголосив, що пріоритетом для нього є "національні інтереси", які стоятимуть на першому місці над груповими квотами.

У відповідь на ситуацію в нафтовій промисловості Саудівська Аравія розпочала процес зменшення обмежень на видобуток, що призвело до збільшення видобутку у цьому році. Королівство, яке останні три роки зменшувало свій видобуток на 2 мільйони барелів на день, все більше відчуває розчарування через те, що основний тягар скорочень лежить на його плечах, тоді як інші країни-учасники, такі як Казахстан і Ірак, постійно перевищують свої квоти.

Ціни на нафту зростають на тлі економічної невизначеності та побоювань щодо дій з боку ОПЕК+ 28.04.25, 11:26 * 9455 переглядiв

В даний час представники Саудівської Аравії мають намір збільшити обсяги пропозиції, навіть якщо це може призвести до тривалого періоду зниження цін, згідно з інформацією, наданою джерелами, знайомими з позицією країни. Невідомо, чому Саудівська Аравія, яка стикається з труднощами у забезпеченні балансу державного бюджету через зниження цін на нафту, вирішила перейти до нової стратегії, що, ймовірно, призведе до ще більшого зниження цін до кінця року.

Деякі експерти висловлюють сумніви щодо обсягів нафти, які насправді з'являться на ринку. Б'ярне Шильдроп, провідний аналітик з товарів на ринку сировини у SEB, зазначив, що в квітні видобуток ОПЕК+ зменшився на 200 000 барелів на добу через санкції проти Венесуели. Він також підкреслив, що намічене збільшення видобутку може не відбутися, якщо держави, які раніше не дотримувалися квот, такі як Казахстан, Ірак та ОАЕ, вирішать зменшити обсяги видобутку.

#ОПЕК #Казахстан #Нафта #Економіка #Товари #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Бочка (одиниця) #Стратегія #Financial Times #Національний інтерес #Державний бюджет #Об'єднані Арабські Емірати #Ірак #Українські національні новини #Світова економіка #Венесуела #Саудівська Аравія #Мито (податок) #Картель. #Корпорація "Шеврон

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
"Не варто нас залучати": Зеленський різко висловився до Орбана про приєднання України до Європейського Союзу.
Росія незабаром відповість за свої дії в Україні: вражаючі деталі ситуації.
Росія опинилася на межі кризи: українські розвідники поділилися новими даними.
Теги